if De Republic RF-84F Thunderflash (TP-19) op seum, waarin echter ook de historie van de Marineluchtvaartdienst wordt gepresen teerd. De RF-84F's waren aanvankelijk zilverkleu rig en voorzien van de 306 Squadroncode 'TP' op de neus. In december 1959 werd bepaald dat alle (R)F-84F's overgespoten moesten worden in camouflagekleuren, de Squadroncode verdween en werd vervangen door de officiële P-registratie. De P-5 werd van 1955-1959 aanvankelijk gebruikt voor het leveren van onderdelen aan de reeds vliegende RF-84's (zgn'Kannibaal'). In 1959 werd de P-5 echter alsnog vlieggereed ge maakt en tevens al geschilderd in camoufla gekleuren maar nog voorzien van de 306 Squadroncode TP-19, die korte tijd daarna echter werd vervangen door P-5. Bewust werd gekozen voor deze uitzonderlijke historisch verantwoorde uitmonstering na melijk camouflagekleuren met de Squadron code TP-19. it Marinevliegkamp Valkenburg. Dankzij de bemiddeling van het U.S.A.F. Office of Defence Co-operation, gevestigd in de Ambassade van de Verenigde Staten van Amerika in Den Haag, wordt het historische vliegtuig geschonken aan het Militaire Luchtvaart Museum Soesterberg. Met deze aanwinst is de collectie straaljagers waarmee de Koninklijke Luchtmacht heeft gevlogen op de Lockheed RT-33 na com pleet. Op Sardinië staat nog een RT-33 en door het Bureau Buitenlandse Betrekkingen van de Luchtmachtstaf is een brief verzon den aan het Hoofdkwartier van de Italiaanse Luchtmacht dat het museum in Soesterberg grote belangstelling heeft voor dit enige nog ontbrekende vliegtuig in de reeks historische straalvliegtuigen van de Koninklijke Lucht macht. J.B. 6

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1989 | | pagina 6