Mol uit Gouda de 100.000ste bezoeker in het Militaire Luchtvaart Museum. De heer Mol viel de eer te beurt een rondvlucht met een van de historische Harvard vliegtuigen van het museum te maken, die speciaal van Gilze Rijen naar Soesterberg waren overgevlogen. NATIONALE MODELBOUW MANIFESTATIE 1989 Inmiddels ligt de jaarlijkse Nationale Mo delbouw Manifestatie 1989 weer achter ons. Het aantal inzendingen bleef wat achter bij het aantal van het jaar daarvoor, dat overi gens een topjaar was. Dit bleek niet alleen bij de plastic modelbouw het geval te zijn, doch eveneens werden in de schepenhoek minder inzendingen geregistreerd. Gelukkig werd dit laatste nog gecompenseerd door de Nationale Kampioenschappen C-klasse op scheepvaartgebied, gehouden onder auspi ciën van de Algemene Nederlandse Scheeps- modelbouw Federatie (A.N.S.F.). De kwaliteit van de tentoongestelde model len bleef verheugend goed en weer hebben duizenden bezoekers deze herfstvakantie het Militaire Luchtvaart Museum bezocht. Bij de prijsuitreiking was de belangstelling weer bijzonder groot. Evenals in 1987 werden de winnende modellen door middel van een diapresentatie getoond. Na de opening door de direkteur van het M.L.M., de luitenant kolonel J.A. Boon, werden de Publieksprijzen uitgereikt door de heer J.H. Bosman, redakteur vliegtuigen van 4De Modelbouwer'. De Museumprijs werd we derom uitgereikt door Lt. Kol. Boon en traditiegetrouw werd namens de persjury, de Persprijs uitgereikt door Hans Engelman, voorzitter van de vereniging van Lucht- en Ruimtevaartpublicisten. De persjury be stond, naast Hans Engelman, uit Willem Helfferich, hoofdredakteur van 'Onze Luchtmacht' en Geert Kamphuis, koördina- tor van 'Herkenning'. In het slotwoord, waarin alle betrokkenen hartelijk werden bedankt voor hun inzet, werd nog even stil gestaan bij het feit, dat deze modelbouwmanifestatie voor de direk teur van het M.L.M. de Lt. Kol. Boon de laatste uit een lange reeks zou zijn. Namens de organiserende vereniging N.V.M. en I.P.M.S. werd hem ten afscheid een 'slokje' overhandigd. Dank zij de Stichting kon deze, voor het museum zo belangrijke manifestatie weer mogelijk gemaakt worden. Wederom heeft zij zich voor een deel van de kosten welke door de verenigingen moeten worden ge maakt, garant gesteld. LANDELIJKE EXPOSITIE KUNSTWERKEN, THEMA VLIEGEN Zondag 19 novemberj.l. werd in het M.L.M. de landelijke expositie van kunstwerken, vervaardigd door leden van de Federatie van Amateur Beeldende Kunstenaarsverenigin gen, gebaseerd op het thema VLIEGEN, geopend. Na het gebruikelijke welkomstwoord door de direkteur van het M.L.M., de Luitenant Kolonel J.A. Boon werd het openingswoord gesproken door de heer J. Hoekstra, lid van Gedeputeerde Staten van de Provincie Utrecht en tevens verdienstelijk amateur kunstenaar. Tesamen met de maakster, Jeannette Tur- pijn, verrichtte hij de openingshandeling, door het aquarel 'Nooit meer vliegen' te onthullen. Aan de manifestatie werd tevens deel genomen door: - Stichting Goed Handwerk/Textiel - Federatie Landelijk Weefkontakt - Nederlandse Organisatie voor Audiovisu ele Amateurs - Fotobond regio Utrecht-'t Gooi. In zijn dankwoord richtte Overste Boon zich tot de vertegenwoordigers van de deel nemende verenigingen en dankte hen voor het vele werk dat moest worden verzet. Namens de deelnemende verenigingen dankte de heer Viegen, secretaris van de F.A.B.K. de museumdirektie voor de moge lijkheid de jaarlijkse expositie dit keer in het M.L.M. te kunnen houden en voor de medewerking, die op alle fronten werd verleend. H.G. Berfelo 28

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1990 | | pagina 28