Donateursdag 1989 - een springlevende traditie Majoor Botma ambieerde de funktie van directeur M.L.M. en heeft dan ook daarnaar gesolliciteerd; de luchtmachdeiding heeft hem uit een aantal gegadigden geselecteerd. Wij wensen hem een zeer goede en interessante plaatsing toe en hopen dat hij, te samen met de conservator en de overige medewerkers, het succes van het M.L.M. zal kunnen continueren. Van onze medewerking daarbij kan hij verzekerd zijn. Majoor MBotma, kwam in 1962 op als KW- er bij de LOKS, gevestigd op de Trip van Zoutelandkazerne. Als sergeant grondver- dediging werd hij daarna geplaatst als in- strukteur bij de Limos te Nijmegen, waarna hij in december 1964 Nederland verruilde voor de Duitse Bondsrepubliek, waar hij eerst bij 3GGW en later bij 4GGW diende. In 1968 deed hij staatsexamen HBS waarna hij als materieel-officier geplaatst werd op de vliegbasis Leeuwarden. Na diverse plaatsin gen: 3 jaar als materieelofficier in Nieuw Millingen, 3 jaar Staf CTL Bureau Materieel Zaken, 2 jaar bij SCAUT, Sous Chef Automa tisering en 3 jaar Afd. Bedrijfsvoering DMKLu, werd hij in 1985 commandant van het Materieel Squadron op Soesterberg. Deze funktie behield hij tot juni 1989, waarna hij wederom geplaatst werd bij de Afd. Bedrijfsvoering DMKLu. Nauwelijks op deze stoel werd hij gekon- fronteerd met de vakature Direkteur Militai re Luchtvaart Museum. Daar hij meer een H. Dieters, voorzitter doe-funktie dan een bureau-funktie ambi eerde, besloot hij te solliciteren. Ondanks dat zijn kansen niet hoog werden aangesla gen, werd hij toch geselekteerd om voor de commissie te verschijnen. Na een gesprek van 20 minuten brak een lange onzekere periode aan, totdat hij plotseling moest uithoeken om het Militaire Luchtvaart Mu seum over te nemen. De hoogste prioriteit voor Majoor Botma is er voor te zorgen, dat de struktuur van het museum wordt vastgelegd en de funkties van de medewerkers worden beschreven, zodat een stuk zekerheid aan de medewerkers kan worden verschaft. Voorlopig zal hij de lijn Boon doortrekken. Majoor Botma is 47 jaar, getrouwd en heeft twee kinderen. Zijn hobby is alles wat met Nederlands Indië te maken heeft, hij stu deert Bahasa Indonesia. H.G. Berfelo Een record aantal vrienden waren zaterdagochtend 4 november 1989 naar het Kamp van Zeist gekomen om onze jaarlijkse bijeenkomst mee te maken. Ruim 150 belangstellenden luisterden aandachtig naar het verslag van vertrekkende directeur Lt. Kol. Boon. Zijn terugblik over 1989 concentreerde zich vanzelfsprekend op de Ir. Vreeburghal die, na een ingrijpende renovatie, op 1 septem ber weer kon worden opengesteld. De grondig vernieuwde hal vormt door indeling en kleurenschema een overzichtelijke en ruime 4basis' voor de wat nieuwere vliegtui gen, terwijl de galerij rondom een ideale mogelijkheid biedt voor foto- en schilderij enexposities. Lt. Kol. Boon ging uitvoerig in op de, door onze stichting bekostigde 'Bail out Room', een presentatie met behulp van moderne audio-visuele hulpmiddelen van de schietstoel, die in de Vreeburghal ook een 6

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1990 | | pagina 6