DONATEURSDAG plaats kreeg. De blik vooruit stond - hoe kon het ook anders - vooral in het teken van het afscheid per 1 januari 1990 van de directeur. Uit zijn woorden klonk enerzijds voldoening over hetgeen in de afgelopen jaren gerealiseerd kon worden, anderzijds zorg over de onze kerheid ten aanzien van het mede gezien de verwachte bezuinigingen bij de fensie. Zijn oproep aan de Stichting Vrien den om zich waar mogelijk met kracht in te zetten voor het behoud van ons prachtige museum, is 'loud and clear* ontvangen. Het spreekt vanzelf dat de Vreeburghal tijdens de bezichtiging van de expositie ruimten in het middelpunt van de belang stelling stond. De lunchpauze daarna werd weer volop benut voor het bijpraten door oude bekenden en het aanknopen van nieuwe relaties. En niet te vergeten voor het kopen van heel wat loten waarop deze keer vele fraaie prijzen vielen. Dank u wel voor de financiële injectie. In het middagprogramma informeerde drs. Grimm ons over de steun van de geallieerde luchtstrijdkrachten aan Nederland in de meidagen 1940. Inleidend schetste hij de strategische plan nen van Engeland en Frankrijk in geval van een Duitse aanval op Nederland. De kramp achtige neutrale Nederlandse opstelling verhinderde evenwel om afspraken vooraf te maken ten aanzien van te verlenen onder steuning. Vervolgens liet de heer Grimm ons zien welke luchtacties de RAF en de Franse luchtstrijdkrachten op elk van de meidagen uitvoerden en met welke resultaten. De dikwijls beluisterde opvatting dat onze geal lieerden maar een schijntje hulp verleend hebben lijkt op basis van de gepresenteerde gegevens moeilijk houdbaar. Ik meen dat drs. Grimm ons in een prettig gebracht betoog een aantal interessante nieuwe zaken uit de luchtvaarthistorie heeft voorgelegd. Alles bij elkaar meent het bestuur op een zeer geslaagde bijeenkomst te kunnen terug zien. Positieve reacties van veel deelnemers onderschrijven die mening. Ook uw belang stelling voor het werk van de stichting en de suggesties te dien aanzien stelden wij zeer op prijs. Gaarne hartelijk dank aan de Koninklijke Luchtmacht voor het feit dat onze vrienden kring wederom te gast kon zijn in het M.L.M. en natuurlijk ook aan directeur en mede werkers voor hun bijdrage aan de dona teursdag 1989. H.D Donateursdag d.d. 4 november 1989: Als jaarlijks terugkerend evenement voor elke donateur, vrouw-meisje-jochie of vent, 't was ook dit jaar weer succesvol en prachtig! Dit jaar vlogen we massaal via 't zelfde kanaal in een verruimde en ook verbrede zaal, waar we vooraf - als koffiegenieters - werden verwelkomd door de voorzitter Dieters, maar ook door de museumdirekteur J.A. Boon, allebei het woord voerend op een blijde toon! Ook de nieuwe Ir. Vreeburghal, technisch gerenoveerd, werd door alle bezoekers zeer gewaardeerd. 7

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1990 | | pagina 7