Notities uit het Museum Wintersluiting In de winterperiode is door het museum personeel hard en enthousiast gewerkt aan de herinrichting van de Ir. Vreeburghal. Het resultaat verdient alle lof. Het thema 'Van Fantasie naar Werkelijkheid' is op een zeer fraaie wijze gerealiseerd. De wanden die zijn verlucht met tekeningen, zeefdrukken en foto's geven op een sfeervolle wijze weer op welke manier de fantasie werkelijkheid werd. De verlichte 'Vogelman', een blikvanger bij uitstek, symboliseert de mens tot vliegen. De' speelhoek voor de kinderen is uitgebreid en de kinderen worden uitgenodigd hun fanta sie op papier te zetten. De mooiste exem plaren worden geëxposeerd. De motorenlijn is verfraaid en opnieuw ingedeeld. Het aantal werkende modellen wordt uitgebreid. Toegevoegd is een display van vliegtuig instrumenten en op een gewijzigde vorm wordt aandacht besteed aan de overlevings- mogelijkheden van de vlieger in een nood situatie. Het publiek was over de presentatievorm in de bail-out-room niet altijd even enthousi ast. De geuite wensen willen we realiseren waarbij we proberen de bail-out-room ook aanschouwelijk te maken voor individuele bezoekers. De verlichting is veranderd van fabrieksverlichting naar museumverlichting. Spotverlichting is op verschillende plaatsen toegepast waardoor de hal qua zicht ruimte lij ker is geworden en belangrijke onderdelen beter worden geaccentueerd. De winkel 'De Brik' heeft het personeel de meeste hoofd brekens en het meeste zweet gekost. Het hanteren van nieuwe materialen en het toepassen van nieuwe technieken is natuur lijk geen sinecure. Prachtig op tijd is de winkel afgebouwd en het is een trekpleister geworden in de zaal. Transparant en schitte rend van opbouw. Vrijwilligers van de stichting hebben soms zingend en fluitend de mooie winkel ingericht. De winkel vraagt om uitbreiding van het assortiment en gelet op ervaringen in andere musea kan de winkel een zeer welkome bijdrage leveren aan de financiële middelen. Opening De opening van het museumseizoen vond plaats op 30 maart in een besloten kring van genodigden door de directeur MLM. De winkel werd geopend door de Generaal Majoor b.d. H. Dieters, voorzitter van de Stichting Vrienden van het Militaire Lucht vaart Museum. Een ding was duidelijk namelijk, dat iedereen vol lof was over de nieuwe Ir. Vreeburghal. Dank aan alle medewerkers. Evenementen Hoewel voor het seizoen '90 nauwelijks iets was geprogrammeerd, blijkt nu al dat het museumjaar wederom een drukjaar wordt. De meest opzienbarende evenementen zijn: 1. Presentatie van de 'Wingsdas' door mr. Pieter van Vollenhoven. Als herinnering aan de inzet van elf luchtmachten voor de bevrijding van Nederlands grondgebied is een das ontworpen door mr. Pieter van Vollenhoven die hij op 9 april 1990 heeft uitgereikt aan de Bevelhebber der Lucht strijdkrachten. Vertegenwoordigd bij deze ceremonie in het museum, waren de ambassadeurs van de betrokken landen. De das is in 'De Brik' te koop voor 59,95. Van alle verkochte dassen gaat een vast percentage naar de Stichting Vrien den. 2. Luchtvaartmanifestatie FLY 45 in de Frieslandhal te Leeuwarden. Op 20, 21 en 22 april vindt een luchtvaartmanifes tatie plaats die is georganiseerd door de Frieslandhal, de Koninklijke Luchtmacht en de Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart. Het museum is daar vertegenwoordigd met vijf vliegtui gen, die op de vliegbasis Leeuwarden hebben gevlogen, en met een fototen toonstelling. De opening geschiedt door Z.K.H. Prins Bemhard. 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1990 | | pagina 4