Bijeenkomst van Stichtingsbestuur en College van Advies 3. Op 31 mei opening tentoonstelling 'Nederlandse vliegtuigbemanningen in de Royal Air Force'. Hierbij wordt vooral aandacht besteed aan die vliegtuigbe manningen, die verspreid in de R.A.F. in de oorlogsjaren dienst hebben gedaan. In het R.A.F. Museum te Hendon (Londen) en in het Imperial War Museum te Lambeth hebben de conservator Glerum en directeur Botma prachtige kunstwer ken uitgezocht die in bruikleen naar het museum komen. Een schitterend model van de Lancaster en de Mosquito (±4 meter spanwijdte) worden eveneens ten toongesteld. De tentoonstelling zal circa drie maanden duren. In het Imperial War Museum heeft de directeur Botma een hartinfarct gekre gen. Na een weekje verpleegd te zijn in Londen, met uitzicht op de Big Ben, mocht hij weer naar Nederland. Gelijk met de opening van het nieuwe museum jaar mocht hij alweer voor hele dagen werken. Hij dankt iedereen bij deze voor de blijken van medeleven. Op sommige momenten heeft een mens dat gewoon nodig. Modelbouw. In principe is wederom een modelbouwmanifestatie geprogram meerd tijdens de herfstvakantie. Hoewel wat sombere geluiden klinken, wordt toch getracht deze goede traditie te continueren. Algemeen Naar verwachting wordt medio 1990 de Seahawk door de Marineluchtvaartdienst overgedragen aan het Militaire Luchtvaart Museum. Zodra er zekerheid is over de datum van overdracht, zullen de nodige festiviteiten worden voorbereid. Een beleidsbeslissing is door de Koninklijke Luchtmacht genomen inzake de omheining van het museumterrein. Het museum krijgt een eigen toegang waarmee een voor som mige mensen aanwezige drempel vervalt. De realisatiedatum is nog niet bekend. Uitbrei ding van het terrein geeft misschien moge lijkheden tot uitbreiding van de museumca paciteit. Natuurlijk zijn er nog meer plannen en wensen om het museum een hoger aanzien te geven en de collectie uit te breiden, maar misschien komen die een volgende keer aan bod. Met de steun van allen wordt 1990 vast een goed museumjaar. Af. Botma, Direkteur Militair Luchtvaart Museum Op 2 maart j.l. vond de periodieke ontmoeting van ons bestuur en het College van Advies plaats. Van het College waren aanwezig de heren Lt-Generaal KLu b.d. W. den Toom en M.H. Schroder, President-Directeur Martinair Holland N.V.; de heer D. Krook was verhinderd. Als adviseurs van het bestuur namen de Directeur en Conservator van het MLM, de redacteur van de Nieuwsbrief, Kolonel KLu b.d. Van Muijlwijk (voormalig adj-directeur Defensievoorlichting) alsmede Lt. Kolonel Wulffaert (hoofd Luchtmachtvoorlichting) aan het gesprek deel. De vergadering schonk ruime aandacht aan mogelijke ontwikkelingen van het MLM; de toekomstige situatie van het Nationaal Lucht- en Ruimtevaart Museum Aviodome kwam daarbij eveneens aan de orde. De behandeling van de resultatenrekening 1989 en de begroting 1990 leidde tot de conclusie dat de financiële toestand van de stichting gezond is. In de begroting is t.b.v. het MLM een bedrag van 30.000,- geraamd voor directe ondersteuning en projecten. De Directeur MLM verstrekte informatie over het 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1990 | | pagina 5