Sterk verhaal Het was een verrukkelijk warme dag in die legendarische zomer van '47, toen het werkelijk een genot was om rond te vliegen in een vliegmachien met een open cockpit, en er bij het beoefenen van noodlandingen langs de Zeeuwse dijken menig vrolijk moment viel te beleven. Twee vliegers van de instrukteursopleiding waren uitgeboekt voor een uurtje 'patteren' in een Tiger Moth. Hun klasgenoten lagen lui achterover in het gras, volkomen tevre den met zichzelf en de wereld. De Tiger taxiede voor de groep langs naar de in het gras uitgezette startbaan en stopte bij de 'blokkewagen' van de Verkeersleiding. De motor werd proefgedraaid, waarbij de enigs zins naar olie riekende schroefwind wat achtergebleven gemaaid gras in de gezichten van het luie volk deed terecht komen. Gewoontegetrouw oogden de grassprietjes kauwende lieden de startende Tiger na om vervolgens - op het moment van loskomen - als één man overeind te komen. Wat was er namelijk gebeurd? Het rechter wiel was uit de strut gevallen, sprong nog een aantal malen op en rolde vervolgens ergens weg in het gras. Onbewust van hetgeen er was voorgevallen klom de Tiger weg uit het circuit richting Zuid-Beveland. De aktiviteit op het veld die tot op dat moment op een zeer laag pitje had staan sudderen, laaide subiet op. Iemand sprintte naar het hok van de Chef Instrukteur en zoals te verwachten ging het bericht als een lopend vuurtje over de basis. Waar de mensen allemaal vandaan kwamen was een raadsel, maar nog vóór de eenpotige Tiger uit het zicht was verdwenen stonden tiental len vliegers met goede raad zich om de Chef Instrukteur te verdringen. Laatstgenoemde was er een van de oude stempel en hij kende zijn pappenheimers maar al te goed: die twee die daar met één poot rondvlogen zouden gegarandeerd ergens bij een boerde rij een noodlanding afmaken tot op de grond om even bij de boerin een glas melk te gaan 20

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1990 | | pagina 20