Notities uit het museum TERUGBLIK Het jaar 1990 is voor het museum een dusdanig succesvol jaar geweest dat met vertrouwen het jaar 1991 kan worden betre den. Hoogtepunten waren: Boekpresentatie 'En nooit was het stil' van G. Zwanenburg aan de Plaatsvervangend Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten. Het boek is inmiddels uitverkocht Een herdruk wordt overwogen; gelijktijdig met de presentatie van deel 2 in het najaar van 1991. Presentatie 'Wingsdas' door Mr. P. van Vollenhoven aan de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten in aanwezigheid van o.a. alle ambassadeurs van de betrokken landen. Participatie luchtvaarttentoonstelling 4 FLY 45' te Leeuwarden waar het M LM het leeuweaandeel heeft verzorgd met o.a. vijf vliegtuigen, die een historische relatie hadden met de vliegbasis Leeuwarden. Boekpresentatie 'Commando Luchtvaart troepen' van de heer De Koek aan de Commandant Commando Tactische Luchtstrijdkrachten en mevrouw Spoor- Dijkema. Opening van de museumexpositie over Nederlandse vliegers in de Royal Air Force met als titel: 'Zij waren er bij' door mr. R.J.E.M. van Zinnicq Bergmann, één van de oud-vliegers uit die periode. Gelijktijdig werden twee schitterende vliegtuigmodellen, een Halifax en een Mosquito, gemaakt door de heer Butter- hof, aan de collectie toegevoegd. De expositie, die duurde tot eind september, heeft zeer veel belangstellenden getrok ken. Besloten bijeenkomst van Z.K.H. Prins Bernhard en zijn stafleden. Boekpresentatie 'Luchtstrijd boven Indië' van dr. P. Boer aan Z.K.H. Prins Bern hard. De door de Stichting Vrienden van het MLM gesponsorde Nationale Modelbouw Manifestatie was ook dit jaar weer een eclatant succes. In één week mochten wij 11.000 bezoekers ontvangen. Onthulling memento H. Burgerhout, RMWO, door Z.K.H. Prins Bernhard. De traditionele donateursdag. Opening kunstexpositie Madeleine Wer- ten door een illuster oud-KLu-vlieger P.H.A. Schmidt-Crans. De vrijwilligersavond, een goede opkomst en een uitermate gezellig samenzijn en opgeluisterd met de komst van St. Nico- laas en Zwarte Piet. De zogenaamde kleine evenementen, bij voorbeeld de overhandiging van de gelegen- heidsenveloppe Fokker C.XIVW aan de zoon van de vlieger Daniels, zijn niet in het overzicht opgenomen. Al met al een druk maar fijn museumjaar. Dit alles is slechts mogelijk geweest door de geweldige inzet van het museumpersoneel, de goede steun van de Stichting Vrienden en de prachtige hulp van de vele vrijwilligers. Eén vrijwilliger wil ik met name noemen en dat is de heer Zilverberg. Zijn inzet en bereidwilligheid is een voorbeeld voor allen. Iedereen hartelijk dank! SCHEIDING SECTIE LUCHTMACHT HISTORIE EN MILITAIRE LUCHT VAART MUSEUM Op 1 februari 1991 vindt een gedwongen scheiding plaats tussen de Sectie Lucht machthistorie en het Militaire Luchtvaart Museum. Op die dag verhuist de sectie naar een onderkomen op de Marialaan in Den Haag. Een gevolg daarvan is dat ook de bibliotheek, het foto-/filmarchief en de glasplaten verdwijnen naar Den Haag. Mede om deze reden doe ik een dringend beroep op U allen om boeken, foto's, posters, curiosa, films, etc. die van belang kunnen zijn voor het museum, ter beschikking te stellen aan het museum hetzij door verstrekking in bruikleen, hetzij door schenking. Bedenk dat historisch materieel op een zolder slechts 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1991 | | pagina 4