Van de penningmeester voor één persoon van belang is, maar dat het geëxposeerd in het museum voor honderd duizenden interessant en waardevol kan zijn. Foto's uit fotoboeken kunnen worden gekopieerd waarna, indien men dat wenst, het fotoboek zelf terug kan naar de eige naar. VOORUITBLIK Het museumjaar 1991 wordt op 28 maart geopend met de kunstexpositie 'Luchtvaart en Textiel III'. Op 12 mei een Italiaanse tweewielerdag en in juli tot en met septem ber kunstexposities door kunstenaars die in het verleden in het museum hebben geëxpo seerd. Dit alles in verband met het vertrek van de heer Glerum die op 1 juli 1991 met de VUT gaat. Daarnaast natuurlijk de jaarlijkse Modelbouw Manifestatie en een expositie over de geschiedenis van Soesterberg die wordt gekoppeld aan een boekpresentatie over Soesterberg. Daarnaast hopen we dat de Sea Hawk deel gaat uitmaken van de collec tie. Alle inspanningen met betrekking tot de Dornier Do-24 en de Dornier Wal gaan onverminderd door. Naar verwachting wordt de MLM-organisa- tie uitgebreid tot een personeelsbestand van 21 personen. De invulling van die organisa tie zal nog wel de nodige problemen opleve ren. Daar komt bij dat het museum drie hoog gekwalificeerde personeelsleden kwijt raakt. Namelijk de luchtvaartdeskundige en P.R.-man adjudant J. van den Berg, de kunstacademicus, illustrator adjudant E. de Jong en onze onvolprezen conservator G. Glerum. Jawel een aderlating van de eerste orde. Kwalitatieve vervanging op korte ter mijn behoort niet tot de mogelijkheden, dus voor wat betreft dit aspect wordt 1991 een moeilijk jaar. WERKZAAMHEDEN 1991 In de sluitingsperiode zet het museumper soneel zich weer voor 10096 in voor het nog aantrekkelijker maken van het museum voor het publiek. De werkzaamheden zullen zich voornamelijk richten op onderhoudswerk zaamheden maar ook op een aantal nieuwe projecten, zoals: renovatie Dakota renovatie Tiger Moth Vernieuwing wrakstukkenhoek Vervanging vloer Ir. Vreeburghal Na-oorlogse luchtvaarthistorie in Ir. Vree burghal etc. etc. Naast deze werkzaamheden wordt een aan tal voorzieningen getroffen op infrastructu reel gebied. Buiten de drukke werkzaamheden proberen wij U zo goed mogelijk op de hoogte te houden van de voortgang van de werkzaam heden en van te verwachten belangrijke uitbreidingen van de collectie. Rest mij nog, U allen een goed en gezond nieuwjaar te wensen. M. Botma Direkteur Militaire Luchtvaart Museum Nu het jaar 1990 teneinde is en de kerstvakantie de nodige omzet in 'De Brik' opgeleverd heeft, kan worden gezegd dat we financieel gezien een succesvol jaar afsloten. Hoewel door de toenemende aantallen donateurs aardige bedragen binnen komen is de opbrengst van 'De Brik' wel de voornaamste bron van inkomen. Van mijn plaats uit erg veel dank aan al die medewerkers die de 'De Brik' zo geweldig laten funktioneren. Het museum hebben we onder meer met gereedschap en niet te vergeten een groot video apparaat kunnen assisteren. Ook de inrichting van 'De Brik' is door ons betaald. 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1991 | | pagina 5