Schade aan de N5-137, de kist van Luit. Hagers, na een aanval van een 'Zeke' op 13 maart 1943. renbceld schitterde, zo iets moois heb je nog nooit gezien. Woorden schieten te kort om de indruk die deze pracht op een nietig mens maakt te beschrijven. Anders was het met de primitieve meubilering van ons theater. Deze bestond uit een paar bomen waar een doek tussen gespannen was van ongeveer drie bij drie meter met daar recht tegenover een grote kist waar de projector in stond. Tussen de kist en het doek was een ruimte die plaats bood aan hen die de voorstelling wilden bijwonen maar die moesten dan wel voor hun eigen zitplaatsen zorgen in de vorm van meegebrachte kisten blikken en andere contrapties die als zitplaats konden dienen. Het waren voornamelijk Hollywood films die we te zien kregen met Betty Grable, Esther Williams, Bing Crosby, Bob Hope en ga zo maar door. Ze werden altijd eerst vooraf gegaan door een afbeelding van de Engelse koning en de Amerikaanse president gedragen door beide volksliederen. Zodra de laatste tonen verstreken waren die we alle maal stram in de houding hadden aan gehoord, galmde er in koor boven het gerommel met de meubelstukken uit volle borst 'and what about JO' want in die dagen waren de Russen onze bondgenoten en Stalin was bij de Aussies populair. Ik hoef U niet te vertellen dat ze nooit hun zin hebben gekregen. Kangoeroes waren een andere bron van tijdpassering en vermaak. Het wemelde er van in de onmiddellijke omgeving van Batchelor en als we op jacht gingen kwamen we altijd wel kleinere of grotere groepen tegen. Het waren voornamelijk de grote soort die hier leefde dus niet de kleinere Wallaby. Om ze onder schot te krijgen moest je ze behoedzaam en tegen de wind in benaderen want ze waren erg alert. Voortdurend waren er een of twee mannetjes die, steunend op hun staart, in volle lengte uitgerekt spiedend rond keken over het hoge ilang alang gras waarvan de jonge scheuten hun lievelings kostje was. 17

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1991 | | pagina 17