Een B-25 J, op deze foto zijn de 12.50 mitrai keld waarbij op masthoogte werd aangeval len met bommen die een vertraging hadden van 5 seconden. Natuurlijk kwamen hierbij ook verliezen voor maar aanzienlijk minder en de bommen waren meestal voltreffers. De betere overlevingskansen waren vooral te danken aan de veel kortere, gevaarlijke 'bommenrun'. De B-25 die de bommen gooide werd gedekt door beide andere Mitchell's die uit twee verschillende richtin gen elk met hun 12 x .50 mitrailleurs, die elk 600 schoten per minuut uitbraakten. De vuurbundels lagen gespreid over het dek wat voor de bemanning achter het afweergeschut bijzonder onaangenaam moet zijn geweest wat bleek uit de foto's waarop te zien was dat bij zo'n aanval vele bemanningsleden over boord sprongen. Als de bommen geen doel troffen dan werd een van de toestellen die dekking had verleend bij de eerste aanval de bommenwerper bij de tweede aanval en als irs goed te zien. dat mis mocht gaan dan was er altijd nog de derde Mitchell om het werk af te maken. Meestal was het karwei al eerder geklaard. Deze tactiek vereiste een perfecte coördina tie van de deelnemende vliegtuigen en daarom was het nodig dat elke bemanning verschillende oefeningen moest vliegen al vorens operationeel ingezet te kunnen wor den. Bij een van deze oefenvluchten ging op 30 mei 1944 een Mitchell met bemanning verloren door een verkeerde timing. NACHTELIJK STUNTWERK MET DE MITCHELL Zo had het 18e ook een eigen tactiek ontwikkeld voor de nachtaanvallen op 'pin point' doelen zoals afgemeerde schepen in havens. Dit was je reinste stuntwerk en is moeilijk te beschrijven maar het ging als volgt: de B-25 werd geladen met 2 x 500 pond bommen, een lichtflare- en een foto- 12

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1991 | | pagina 12