De Mitchells in een gesloten formatie. De Mitchell's sluiten op in een bijna gesloten formatie. Als we ongeveer een halve cirkel om het doel hebben beschreven wordt de aanval ingezet met de bekende kreet 'atta- quer'. Ik vlieg in de Charlie-positie, dat is links van de leider, en ga met vol aileron geholpen met een beetje voetenstuur, in een scherpe linker dalende bocht over die kort daarop, de hoge vleugel als het ware iets overtrekkend, onmiddellijk overgaat in een rechterbocht. We zijn prachtig opgelijnd met het doel dat hevig met alles wat het schieten kan protesteert maar zijn vuur moet verdelen over de drie, uit verschillende richtingen, aanstormende Mitchell's. Op ongeveer 1000 meter afstand openen Bravo en Charlie het vuur terwijl de leider op 300 ft horizontaal vliegt de bomdeuren opent en zijn bommen laat vallen. Bij een goede timing scheer je alle drie gelijktijdig over het doel waarbij Charlv zo laag mogelijk blijft. Het is griezelig als je dan die bommen ziet hangen, Bravo ziet aankomen in een 'colli sion course' en duizenden recochets over het dek ziet spetteren. Bij deze aanvallen moet je voortdurend opletten niet het slachtoffer te worden van 'target fiction' want als je met beide handen aan het stuurwiel in een dalende vlucht met de duim op de afvuurknop, een snelheid van ruim 250 mijl per uur en de kruitdampen inademend, veroorzaakt door de twaalf .50's die samen 7000 schoten per minuut uitspu wen, dan verlies je als het ware je zinnen, je wordt roekeloos en de 'pipper' van het reflexvizier brandt op het doel. Reageer je op dat moment verkeerd dan ben je het volgend moment een 'kamikaze' piloot. In dit geval ging alles goed behalve dat de bommen over het doel vielen en er opnieuw, nu door de Bravo, gebombardeerd moest worden. Bij de eerste aanval zagen we dat het korvet was afgeladen met groen geüniformeerde troepen, vermoedelijk opvarenden van de eerder tot zinken gebrachte transporter. Bij de tweede aanval zagen we tientallen van 19

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1991 | | pagina 19