Beschermheer Prins Bernhard viert 80ste verjaardag Adjudant Onderofficier J. van den Berg nam afscheid van het Militaire Luchtvaart Museum Mede namens het College van Advies, het Algemeen Bestuur en de donateurs van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum heb ik, evenals voorgaande jaren, onze beschermheer Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden onze hartelijke gelukwensen aangeboden ter gelegenheid van zijn verjaardag op 29 juni j.I. Het verheugt ons dat de Prins gedurende vele jaren de ontwikkeling van het Militaire Luchtvaart Museum met grote belangstelling heeft gevolgd. Het feit dat hij, indien zijn drukke programma het toeliet, bij belangrijke evenementen in het museum aanwezig was en daarmee deze accentueerde, getuigt hiervan. Wij zijn hem daarvoor en voor zijn betrokkenheid bij onze stichting zeer erkentelijk. Mede tegen deze achtergrond besloot het bestuur gevolg te geven aan de oproep van de Stichting 'Verjaardag Prins Bernhard' om bij te dragen aan een verjaardagsgeschenk voor onze 80-jarige Prins, een geschenk dat in overleg met Z.K.H. zal bestaan uit versterking van de financiële middelen van de Stichting Leerstoel Prins Bernhard. Deze leerstoel werd 5 jaar geleden opgericht aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor de internationale aspecten van de natuurbescherming. Wij hebben inmiddels een bijdrage van 500,- aan de Stichting 'Verjaardag Prins Bernhard' overgemaakt. Lezers van deze Nieuwsbrief die ook individueel willen bijdragen aan het geschenk voor onze beschermheer kunnen dit uiteraard alsnog doen door hun bijdrage te storten op bankrekening nr. 30.83.73.065 of gironummer 1661 beide t.n.v. de Stichting 'Verjaar dag Prins Bernhard' te Heemstede. H. Dieters Velen gaven op 26 april j.I. gevolg aan de uitnodiging van de Directeur van het MLM om de hand te drukken van Adjudant Onderofficier Koos van den Berg ter gelegenheid van zijn dienstverlating. De historische omgeving van de Generaal Snijdershal vormde daarvoor een passend decor. Staande voor de Farman en tegenover zich de, door hem nog pas vervaardigde fotoreportage van de vele door Prins Bernhard gedurende zijn 50 jaar vliegerschap gevlogen vliegtuigtypen, werd Koos van den Berg te midden van zijn werk en hobby, uitgezwaaid. Vrienden, kennissen en relaties kwamen hem bedanken voor zijn activiteiten, zijn collegialiteit en kameraadschap en wensten hem en zijn echtgenote veel goeds toe voor 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1991 | | pagina 5