Gen. Maj. H. Dieters, voorzitter van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum, biedt Koos van den Berg een blijk van waardering van de Stichting aan. de toekomst. Sprekers vermeldden zeer terecht zijn grote inzet en zijn bereidheid om steeds een ieder te helpen, zijn niet aflatende bedrijvigheid en vooral zijn waardevolle inbreng op het terrein van de militaire luchtvaart historie. Karakteristieken van de kleine man met de baard', het factotum van het MLM, die meer dan 20 jaren zijn beste krachten gaf om zijn museum te maken tot wat het thans is. De Stichting Vrienden is adjudant Van den Berg daarvoor zeer erkentelijk. Daarnaast spande hij zich ook in meer directe zin in voor onze stichting. Ik noem in het bijzonder zijn aandeel in het project gelegenheidsenveloppen, waarbij hij de luchtvaart- historische aspecten voor zijn rekening nam, alsmede in de serie boekwerkjes over de Nederlandse Militaire Luchtvaart, waarvoor hij de eindredactie mede verzorgde. Ook zijn interessante bijdragen in onze Nieuwsbrief mogen niet onvermeld blijven. Onze grote waardering voor zijn werk voor het MLM en voor onze vriendenkring heb ik op 26 april tot uitdrukking gebracht en mijn woorden vergezeld laten gaan van het aanbieden van enige maritieme boeken. Daarmee hebben wij mogelijk Koos van den Berg geïnspireerd tot nieuwe interesses en bezigheden. Zijn sterke affiniteit met de militaire luchtvaart zal hij, naar mijn overtuiging echter niet kwijtraken. Zijn reeds toegezegde bereidheid om ons te blijven helpen getuigt daarvan. In zijn dankbrief aan mij schreef hij 'dat het afscheid dat hem op 26 april ten deel viel in alle opzichten zijn stoutste verwachtingen had overtroffen, het was overweldigend'. Het is goed als je zo op een belangrijk stuk van je levensloop terug kunt zien. H. Dieters 6

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1991 | | pagina 6