Het gereed maken van de zes mitrailleurs van de F-84E was een arbeidsintensief gebeuren. men tot de conclusie, dat met de komst van de zeer verbeterde F-84E in de nabije toekomst, het schrappen van de 'D' zeer contra-productief zou werken en Republic's zwakke financiële positie zwaar zou onder graven, zodanig zelfs, dat dit de bouw van de F-84E ernstig in gevaar bracht. De productie van de F-84D werd echter beperkt tot 154 toestellen, die alle tussen november 1948 en april 1949 werden afge leverd. Deze uitvoering werd het eerste type Thunderjet dat naar Korea werd gezonden en daar in december 1950 aankwam. Evenals de eerdere modellen werden tijdens het operationele leven van de 'D' diverse modificaties aangebracht. De grotere be trouwbaarheid van de F-84D bleek uit het feit, dat de laatste exemplaren pas midden 1957 buiten gebruik werden gesteld, nadat ze de laatste jaren dienst hadden gedaan bij de Air Nadonal Guard. Het eerste lid van de Thunderjet familie dat echt aan de verwachtingen voldeed was de F- 84E, waarvan de ontwikkeling begon in 1948. De verwachtingen van de Air Force werden bevestigd, hetgeen resulteerde in de beslissing op 29 december 1948 een order te bevestigen voor niet minder dan 409 toestel len. Daarop volgende bestellingen hielden o.a. 100 MDAP exemplaren in. Toen de laatste in juli 1951 werd afgeleverd, waren niet minder dan 843 F-84E's gepro duceerd. Betrouwbaarheid en duurzaamheid waren de sleutelwoorden bij het ontwikkelen van de 'E' en onder de belangrijkste wijzigingen was een sterkere structuur van de vleugel en een verlenging van de romp met 12 inch, waardoor o.a. een ruimere cockpit werd verkregen. De stuwdruk werd verhoogd tot 5.000 lb, door installatie van de J35-A-17 motor, terwijl verbeterde wingtiptanks en de moge lijkheid tot het meevoeren van tanks onder 12

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1992 | | pagina 12