Een Alouette II van de Luchtmacht. Hier het blauw-grijze toestel in de SAR-uitvoering met orange day-glow vlakken. Vanaf april in ons museum te bewonderen. Foto: Aerohobby VOORUITBLIK Werkzaamheden. De entree van de Snijdershal wordt vernieuwd evenals de balie teneinde de klantvriendelijkheid te verbeteren. De wrakkenhoek wordt totaal gerenoveerd, plafonds in de gedachtenishoek en in de filmzaal worden vervangen en de Bail-Out-Room krijgt een nieuwe opzet. Medio 1992 wordt begonnen met de bouw van een HIPIR radome die wordt ingericht als permanente expositieruimte voor de historie van de Geleide Wapens. Het plaatsen van een hek om het museumterrein, de zogenaamde separatie Kamp van Zeist, moet in 1992 haar beslag krijgen, zodat het museum eindelijk over een eigen entree kan beschikken. Op de vliegbasis Soesterberg wordt hangarruimte vrijgemaakt voor de opslag van materieel en vliegtuigen dat nu nog in een vochtige hangar ligt opgeslagen op de vliegbasis Gilze-Rijen en waar de opslagcondities dermate slecht zijn dat de kwaliteit van de vliegtuigen aldaar zienderogen achteruit gaat hetgeen voor museumstukken absoluut onacceptabel is. Naast bovengenoemde wordt allerhande verbeteringen toegepast. Evenementen. Het museumjaar 1992 wordt op 31 maart geopend met de kunstexpositie 'Lucht' van Joke Struik. Op dezelfde dag vindt de presentatie plaats van de gelegenheids- enveloppe 'Lodestar'. Op 4 en 5 april wordt een Luchtvaartruilbeurs gehouden. De presentatie van een Alouette II staat gepland voor 10 april. Voor de tweede maal wordt een Historische Italiaanse motorfietsdag gehouden. Als bekend mag worden aangenomen dat diverse bestaande en niet meer bestaande Italiaanse 6

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1992 | | pagina 6