Donateursdag 1991 trok weer veel vrienden Op 16 november j.L konden de Direkteur van het Militaire Luchtvaart Museum en ik weer een groot aantal vrienden verwelkomen op de jaarlijkse donateurs dag. Tot mijn genoegen waren onder hen veel oude bekenden, trouwe klanten van onze traditionele bijeenkomst. Maar gelukkig ontmoetten wij eveneens heel wat nieuwe vrienden, waarmee ook in 1991 bewezen is dat dit evenement een levende zaak is. Zoals gebruikelijk blikte Lt-Kol. Botma terug op 1991, een jaar waarin het museum een gevoelige aderlating onderging door het vertrek met VUT en FLO van een drietal medewerkers waaronder conservator Glerum. Desondanks werd een druk muse- umprogramna gerealiseerd met als hoogte punt de viering van het Gouden Vlieger Jubileum van onze beschermheer Z.K.H. Prins Bernhard. Genoeg activiteiten in ieder geval om de nieuwe conservator, de heer Kreuger, de gelegenheid te geven zich in te werken. Dat hij daarmee enthousiast bezig is bleek uit de woorden waarmee hij zichzelf bij ons intro duceerde. De collectie kreeg een zeer welkome uitbrei ding in de vorm van de Northrop NF-5B nr. K-4011 van de Klu en een Hawker FGA 50 Sea Hawk, het eerste en laatste straalvliegtuig van de Marine Luchtvaartdienst. In zijn vooruitblik beklemtoonde de direk teur de noodzaak van een derde expositiehal teneinde een verdere uitbreiding van de collectie nogelijk te maken. Belangrijk nieuws was natuurlijk de komst op korte termijn van een Dornier Do-24T uit het R.A.F. Museum te Hendon. Voorts betekent de constructie en inrichting van een radome voor de presentatie van de geleide wapens, dat deze component van de KLu terecht aandacht zal gaan krijgen. Uit de woorden van Overste Botma bleek duidelijk dat de huidige luchtmachdeiding achter het Mili taire Luchtvaart Museum en zijn doelstelling staat en bereid is daarin te investeren. Voorwaar een goede zaak! De nieuwe aanwinsten, de nog opgestelde fotoreportage van de talloze door Prins Bernhard in zijn 50 jaar vliegerschap gevlo gen vliegtuigen en de kunstexpositie 'Vlucht over Bali' trokken veel belangstelling alvo rens het aperitief en de goed verzorgde lunch aan de orde kwamen. Dit programma onderdeel vormt altijd weer een aangename maar ook nuttige onderbreking die de deelnemers de gelegenheid biedt tot kennis making en hernieuwde contacten. Aan de geanimeerde gesprekken te zien werd daar ook nu volop gebruik van gemaakt. Be stuursleden en direkteur kregen heel wat vragen en suggesties voorgelegd; een teken dat vanuit de vriendenkring actief wordt meegeleefd en meegedacht. Het middagprogramma opende met de overhandiging van een exemplaar van de Koolhoven FK 51 gelegenheidsenveloppe aan de vertegenwoordiger van het bestuur aan de Koolhoven vriendenkring en aan onze penningmeester, ir. H. Doppenberg, die indertijd de Koolhoven machine heeft gevlogen. Daarna kreeg Lt-Kol. b.d. KLu Krauss het woord over het laagvliegen met de F-16 in het gebied van Goose Bay, Canada. Als vlieger en vroegere commandant ter plaatse ontvangen wij een verhaal uit de eerste hand, deskundig en onderhoudend, over het waar om en hoe van deze laagvliegoefeningen, die, nu zulks in West-Europa steeds moeilij ker wordt, voor een belangrijk deel boven het vrijwel onbevolkte en onherbergzame gebied van Labrador worden uitgevoerd. Wij kregen een goede indruk van het zeer 8

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1992 | | pagina 8