Veel unieke, historische voorwerpen die de ontwikkeling van de luchtvaart uitbeelden en die voorheen in de depots lagen, worden nu tentoongesteld in de vernieuwde vitrines in de Gen. Snijdershal. Een nieuwe en speelse toepassing van moderne lichtbronnen accentueert op een zeer speciale wijze de grote objecten, vliegtuigen, waardoor een bijzonder aantrekkelijke sfeer is ontstaan in de historische hal. STIEREKOP EMBLEEM OP LOCKHEED 12 Het buiten geëxposeerde vliegtuig, de Lockheed 12, verkeerde in een slechte conditie en is daarom door het museumpersoneel handmatig ontdaan van oude, verweerde verflagen en corrosie. Vervolgens is de machine geschilderd in een kleurenpatroon zoals dat gebruikelijk was in de oorlog toen het vliegtuig dienst deed bij het 120 Squadron te Merauke in het voormalig Nederlands Nieuw-Guinea. Opvallend detail is de fraaie maar woeste en briesende stierekop dat op de neus van het vliegtuig is aangebracht en het karakter en de inzet van het 120 Squadron symboliseert. Het 120 Squadron werd op 10 december 1943 te Canberra in Australië opgericht en werd uitgerust met Curtiss P-40 Kittyhawk. Gedurende de stationering op Merauke kreeg het squadron de beschikking over een Lockheed 12 transport- en lesvliegtuig, om de verbindingen met het hoofdkwartier in Australië te kunnen onderhouden. Begin 1945 werd het squadron overgeplaatst naar de Amerikaanse basis op het eiland Biak om uiteindelijk in 1946 te worden gestationeerd op het vliegveld Tandjong Perak te De gerenoveerde Lockheed 12A met het stierekop-embleem van 120 squadron. De Lockheed voert nu de registratie L2-100. 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1992 | | pagina 5