Notities uit ons museum TERUGBLIK achterliggende 24 jaar een fantastische ontwikkeling heeft doorgemaakt. Het kan zich thans in vele opzichten meten met zijn soortgenoten in de wereld. Een jubileum derhalve dat niet slechts een tijdspanne, maar vooral het resultaat markeert van de inspanning en het doorzettingsvermogen van velen. Een stuk werk dat bekroning verdient. Op welke wijze onze stichting daarvan blijk kan en zal geven is onderwerp van beraad door het bestuur. In dit verband is ook aan de orde hoe u als donateur daarbij betrokken kunt worden. Uw suggesties en ideëen zijn uiteraard van harte welkom; wilt u ze toezenden aan het secretariaat. Tot slot wens ik u allen een voorspoedig en gezond 1993 en de directie en medewerkers van het MLM bovendien een zeer geslaagd jubileumjaar toe. H. Dieters EVENEMENTEN Met enige en naar mijn mening gepaste trots kijken wij terug op een bijzonder goed museumjaar 1992. Het aantal bezoekers was dit jaar ongekend hoog en steeg in de laatste museumweek tot ruim boven de 125.000. De aangebrachte verbouwing kreeg alle lof en de collectie is aanzienlijk uitgebreid. Daarenboven is door een aantal georganiseerde evenementen de naambekendheid van het museum drastisch verhoogd. De belangrijkste evenementen waren: a. De AVRO televisie-uitzending van het programma tussen 'Kunst en Kitsch' op 20 februari 1992 was een goede start in het nieuwe jaar en leverde vele positieve reakties op. b. De Luchtvaarthobbybeurs die voor het eerst in het museum was georganiseerd door de Stichting Vrienden trok veel belangstelling en wordt derhalve geprolon geerd in 1993. c. Het Nationale Museumweekend waarin het museum zowel in het jeugdjournaal als in het 8-uur journaal was te zien met prachtige beelden van kinderen in een NF- 5 cockpit trok meer dan 6.000 bezoekers. d. De tweede ITAL-dag was mede door het goede weer een zeer druk bezocht evenement. Het Italiaanse karakter wordt in 1993 benadrukt met Italiaanse folkore-groepen en Italiaanse specialiteiten op culinair gebied. Aantal toeschou wers meer dan 10.000. e. Receptie 90ste verjaardag 'Fiets' van Messel. Een zeer druk bezochte receptie die zich mocht verheugen in de aanwezigheid van Z.K.H. Prins Bernhard, de Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten en veel andere coryfeeën uit de luchtvaart. Bovendien leverde de receptie enkele donateurs op voor de Stichting Vrienden. f. Expositie 'The Mighty Eight' die werd geopend door Rijk de Gooier trok onverwacht veel meer publiek dan was voorzien. Een gewijzigde opzet van de expositie en het feit dat kennelijk nog veel Nederlanders zich de bevrijdende witte condensstrepen van de Amerikaanse bommenwerpers herinneren, maakten de 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1993 | | pagina 4