Donateursdag 1992 bezighouden met vliegtuigmotoren, bekleden van vliegtuigen, archiefwerkzaamheden of zelfs het bouwen van een replica. In nauw overleg met het bestuur van de Stichting Vrienden wordt getracht bovenge noemde gedachten uit te werken, en uitvoering te geven aan de realisatie. Dat een selectieve werving van vrijwilligers daarbij is gewenst is wel duidelijk. Vrijwilligers die toezicht houden blijven uiteraard even onmisbaar en belangrijk als de anderen. Dat wij een druk maar goed museumjaar achter de rug hebben is wel duidelijk en het stemt tot tevredenheid dat alles goed is verlopen. De inzet van het museumpersoneel, de vrijwilligers, het winkelpersoneel en vele anderen was hartverwarmend en bij deze spreek ik mijn oprechte dank uit aan allen die hebben bijgedragen om van 1992 een succesvol museumjaar te maken. Rest mij nog U allen een gezond en goed 1993 te wensen. M. Botma, Directeur Militaire Luchtvaart Museum Heel veel vrienden vonden op 14 november 1992 de weg naar het Militaire Luchtvaart Museum voor onze jaarlijkse bijeenkomst. Een groot aantal oude bekenden maar gelukkig ook heel wat nieuwe gezichten zorgden voor een opkomst van zo'n 190 belangstellenden, al weer een nieuw record. Een ontwikkeling die tot tevredenheid stemt, maar toch ook de vraag oproept of er, gezien de beschikbare faciliteiten, een limiet moet liggen aan het aantal deelnemers teneinde het programma organisatorisch en logistiek goed te laten verlopen. Een vraagstuk van kwantiteit en kwaliteit waarover het bestuur zich in de toekomst zal dienen te buigen. In het ochtendprogramma voerde de Con servator, de heer Kreuger, ons langs de belangrijkste gebeurtenissen van het achter liggende museumjaar met uiteraard de aankomst en de presentatie eind september van de Dornier-24T vliegboot als duidelijk hoogtepunt. Bij de vooruitzichten voor 1993 waren het m.i. vooral de volgende drie zaken die in het oog sprongen: - De opsomming van verwachte nieuwe aanwinsten als Seafury en Alouette II en mogelijke toevoegingen als Grumman Avenger en Wasp helicopter. Eenmaal 'in huis' betekenen deze vliegtuigen een zeer welkome verdere verfraaiing van de collec tie, maar ook een accentuering van het ruimteprobleem op het Kamp van Zeist vooral waar het betreft de overdekte expositiemogelijkheden; deze vormen veelal een voorwaarde bij het in bruikleen verkrijgen van historisch materieel. Het beschikbaar zijn van voldoende goede stallingsruimte in een hangar op de Vlieg basis Soesterberg voorkomt voorshands gelukkig dat nieuw materiaal niet meer kan worden geaccepteerd. -De naar het lijkt naderbij komende realisa tie van de geleide wapens presentatie. Het feit dat deze luchtverdedigingsmiddelen een belangrijke component van de KLu hebben gevormd en dat nog doen, ligt hieraan ten grondslag. Het is duidelijk dat hiermee een nieuw en boeiend aandachts gebied aan het MLM zou worden toege- 8

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1993 | | pagina 8