Bijeenkomst met College van Advies - Vertrek Lt-Gen. b.d. Den Toom - voegd, waarbij naar het mij voorkomt, de inrichting en presentatie veel interessante mogelijkheden biedt. - Het 1993 programma waarin het 25-jarig jubileum van het MLM in juli a.s. natuur lijk een accent kreeg. Het nog nader in te vullen programma voor de viering ver meldt in ieder geval een tentoonstelling van werken van de Britse luchtvaartschil der David Shepherd die door onze be schermheer Z.K.H. Prins Bernhard zal worden geopend. Uit mijn mededelingen over de toestand en activiteiten van onze stichting wil ik slechts de conclusie vermelden: het gaat in alle opzichten goed met onze vriendenkring! Ik voeg daar gaarne aan toe dat die constatering mede stoelt op uw belangstelling voor ons werk en uw bijdragen aan ons werk en in het bijzonder ook op de zo belangrijke inzet van onze vrijwilligers. Velen brachten daarna een bezoek aan de expositie met als grote trekpleister de Do- 24T in de Vreeburghal. Ter plaatse genoot men van LtZ b.d. Van Schooten die op onnavolgbare wijze vertelde over zijn erva ringen bij opereren van deze vliegboten tijdens WO II in de Oost. Andere vrienden werden vooral aangetrokken door de als van ouds geanimeerde stemming tijdens aperi tief en lunch en pikten de draad op van voorgaande jaren met oude vrienden en bekenden of legden nieuwe contacten. 's Middags was er veel interessants te horen en zien tijdens de voordracht van Cdr-Vl Van der Kop over de ontwikkeling van vliegboten en hun plaats in het waterbedrijf van de Marine Luchtvaart Dienst. In kort bestek passeerden een groot aantal al dan niet geslaagde ontwerpen en ontwikkelingen van vliegboten de revue. Voorts werd een goed beeld gegeven van de wijze waarop het waterbedrijf van de MLD met deze vliegtui gen vanuit het element water met de daar voor specifieke hulpmiddelen opereerde. Een boeiend verhaal met misschien voor heel wat toehoorders veel nieuwe informatie over dit bijzondere element van de militaire luchtvaart. Ik meen dat wij weer kunnen terugzien op een zeer geslaagde en in een prettige sfeer verlopen donateursdag. Zonder twijfel een stimulans voor volgende keren. Uw reacties en interesse voor het gebodene zijn ons daarbij tot steun. H.D. Op 18 november 1992 vond de periodieke bespreking van het bestuur met het College van Advies plaats. Van het College waren aanwezig Lt-Gen b.d. KLu Den Toom en de heren Krook en Schroder, alsmede Lt-Gen b.d. KLU W.C. Louwerse. Deze laatste neemt de plaats in van Gen. Den Toom die in verband met zijn leeftijd wenst terug te treden. Het bestuur is zeer verheugd dat Gen. Louwerse bereid is gevonden ons met adviezen en raad terzijde te staan. Wij hebben hem tijdens zijn functie van Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, die hij tot 1 september 1992 bekleedde, leren kennen als een voorstander van een positief en stimulerend beleid t.a.v. het MLM en als iemand die daaraan daadwerkelijk uitvoering deed geven. 9

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1993 | | pagina 9