VAN DE PENNINGMEESTER Dankbaar heb ik een groot deel van de bijdragen voor 1993 al van U ontvangen, waarbij er velen waren die mijn smeekbede 'Hoger bedrag zeer welkom', goed tot zeer goed hebben begrepen. Namens het bestuur veel dank. Het museum heeft in de laatste Nieuwsbrief een uitvoerig wensenlijstje laten zien. Het is daarom zo hartverwarmend de enorme inzet van onze vrijwilligers die met zijn veertienen voor 'De Brik' zorgen het daar mee mogelijk maken dat vele wensen van het museum kunnen worden ingewilligd. Het bestuur ziet dat met bewondering en zeer grote dankbaarheid. REACTIES VAN LEZERS In de bijdrage van de heer R. Siertsema over de vleugelliggers in de Vreeburghal werd de vraag gesteld waarom de invalshoek aan de uiteinden van de vleugel bij een aantal Fokker-vliegtuigen kleiner is. Dit heeft waarschijnlijk te maken met een betere aileronwerking door de gewijzigde bovenstroom aan de vleugel. Het werd tot in de dertiger jaren wel meer toegepast. Aangezien er materiaal uit het bestand van de TH Delft werd verkregen, is het mogelijk dat men aldaar meer gegevens bezit over in het museum belande objecten. Jammer genoeg zijn in het museum nog meer onvolkomenheden te vinden. Indertijd heb ik samen met de heer Th. de Raaf met medewerking van de heer De Jong een verbetering van de gegevens van de Anzani 3 cylinder stermotor kunnen uitvoeren. Alhoewel de meeste bezoekers alles voor juist aannemen, dient men tegenover ken ners van de materie goed gedocumenteerd naar voren te treden. P. Heuperman UITGIFTE GELEGENHEIDSENVELOPPE In de serie enveloppen over de Nederlandse militaire luchtvaart historie, een uitgave van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum en de Traditiekamer van de Marineluchtvaartdienst, verschijnt op zaterdag 12 juni 1993 de 19e enveloppe. Deze enveloppe zal zijn gewijd aan de Supermarine Spitfire. Filatelistische gegevens: Enveloppe: 100 grams papier, formaat 10x19 cm, vier kleurendruk. Frankering: Frankeerzegel, Tweede Wereld oorlog, 'Radio Oranje', 80 cent. Stempels: PTT handstempel, 12 juni 1993, 10.00 uur en Militaire Luchtvaart Museum. Adressering: Verwijderbaar etiket. Insluiter: Historisch overzicht van de Super marine Spitfire. Bestellingen: Het is mogelijk de enveloppe op vier verschillende manieren te bestellen in verband met de frankeerzegel(s) zgn. 'door lopers'. Bestelnummer 1: waarden links 80 cent. Bestelnummer 2: waarden rechts 80 cent. Bestelnummer 3: 'doorloper' beide zegels aan elkaar 2 x 80 cent. Bestelnummer 4: aangetekend alleen 'doorloper'. Door storting van 6,00 per stuk voor nummer 1 of nummer 2. Door storting van 7,00 per stuk voor nummer 3. Door storting van 14,50 per stuk voor nummer 4. Storting op postbanknummer 413222 of bankrekening 50.42.06.508 ten name van H.J. de Jong te Spijkenisse, onder vermel ding van 'enveloppe nr. 19' en het (de) gewenste bestelnummer(s). Om beschadigingen te voorkomen kunt U de enveloppe(n) ook onder couvert ontvan gen. U dient dan wel 1,00 extra over te maiken. De enveloppe nummer 4 kan niet in een apart couvert worden verzonden!! 27

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1993 | | pagina 27