Nieuw bestuurslid ter versterking van pr-activiteiten Notities uit ons museum In mijn bericht over de in november 1992 gehouden bijeenkomst met het College van Advies (Nieuwsbrief nr.44, januari '93), vermeldde ik de wenselijkheid om het bestuur uit te breiden met een deskundige ten aanzien van 'public relations'. Ik kan u thans melden dat wij de Heer Udo J. Buys bereid hebben gevonden tot ons bestuur toe te treden. De Heer Buys is werkzaam als 'public relations' adviseur en verzorgt o.a. de PR-activiteiten voor Martinair-Holland N.V. Het bestuur is van mening dat de Heer Buys vanuit zijn deskundigheid, ervaring en contacten, een waardevolle bijdrage aan het bestuurswerk en in het bijzonder aan de promotie van het MLM en de Stichting Vrienden zal kunnen leveren. Zijn aandeel in het kennismakingsgesprek tijdens een recent bezoek aan het museum, sterkt ons in deze mening. Wij heten de Heer Buys gaarne van harte welkom in ons midden. H. Dieters De eerste drie maanden liggen al weer achter ons en er is veel gebeurd. Hard is er gewerkt om de expositie te verbeteren en aantrekkelijker te maken voor het publiek. Een duidelijk toegevoegde waarde is de totaal vernieuwde motorenstraat, die is ingericht conform museale richtlijnen en het publiek spelenderwijs de werking uitlegt van de diverse typen vliegtuigmotoren. De bezoeker kan zelf vier typen opengewerkte motoren activeren en een videoprogramma raadplegen waarmee de educatieve waarde in bijzondere mate is verhoogd. Verder is er een motorenwerkplaats gebouwd in de stijl en met materialen uit de dertiger jaren. De motoren zelf zijn getransformeerd tot echte museumstukken. Koper is weer koper, messing is weer messing, bougies zijn vernieuwd, oude verflagen verwijderd, ontbrekende delen zijn aangebracht, kortom voor vele motoren betekende dat bijna een complete overhaul. Veel werk is hierbij verricht door een zeer enthousiaste, kundige en nieuwe vrijwilliger Dhr. Klomps. Hij en andere vrijwilligers hebben veel vrije tijd met een goed resultaat besteed aan het museum. De Beaver staat weer te pronken en de Sea Fury is bijna expositie klaar. CHAPEAU KMAR Begin vorig jaar ontdekten wij tot onze ontsteltenis dat 17 lederen vliegerjacks, twee vliegeroveralls en vier lederen vliegerhelmen uit de periode van voor de tweede 6

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1993 | | pagina 6