Het huidige type, de General Dynamics F-16A. geweest, werd 322 Squadron nieuw leven ingeblazen. De officiële reactivatie vond plaats op 1 augustus 1964 waarna het squadron werd geplaatst op de vliegbasis Leeuwarden. Reeds op 22 juni 1964 werden de eerste drie F-104G,s van Twenthe over gevlogen. De vliegers die grotendeels van de Hunter en Sabre squadrons afkomstig wa ren, kregen op Twenthe de F-104G conver sie. Voor het eerst kreeg 322 een All-Weather taak. Zoals met ieder nieuw type het geval is, bracht de Starfighter de nodige aanvangs- problemen met zich mee. In het begin vloog men gemiddeld 8 uur per maand, hoofddoel was ook het bijhouden van de vliegvaardig- heid. Na een intensieve periode van training mocht 322 zich op 1 oktober 1965 operatio neel noemen. Dit hield o.a. in dat, te samen met 323 Squadron QRA (Quick Reaction Alert) moest worden gedraaid en wel op 24 uurs basis. Daartoe stonden twee vliegtuigen klaar om te worden 'gescrambled'. De Starfighterperiode was, vergeleken met eerdere, een tamelijk rustige periode. Er werd uiteraard veel geoefend. Het squadron roteerde diverse malen met squadrons van andere NAVO-partners en vervulde zijn operationele taak op een goede wijze. Hoog tepunten in het squadronleven waren de viering van het 25- en het 35-jarig jubileum, het onderscheppen van een Russische 'Bear' en de actie bij de Punt in Drenthe, waar op een gekaapte trein in de vroege ochtend van 11 juni 1977, door zes Starfighters schijn- aanvallen werden uitgevoerd. Door achter elkaar in'Full A.B.' (naverbrander) op enkele 10-tallen meters over de trein te razen werd angst en verwarring bij de kapers gebracht. Tegerlijkertijd bestormden zwaarbewapen de mariniers de trein en bliezen drie ingan gen op. Op 16 mei 1979 werden 322 en 323 17

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1993 | | pagina 17