1 Noorse wateren glunderend terugkwam en claimde dat hij enige voltreffers had geboekt, waarna de bewapeningsofficier binnenkwam en meldde dat alle bommen nog in het vliegtuig waren 320 was juist verhuisd van Lasham naar het nabij gelegen Dunsfold. De vlieger van een Mitchell, die tijdens een nachtoefening keurig op 'eigen' basis landde, en naar de parkeerplaats taxiede, die nogal stil leek en onbemand. Op Dunsfold had men ver geefs naar hem uitgekeken en vroeg waar hij was. Hij zei dat hij echt was geland: 'Almost back at dispersal', waarop als antwoord kwam: 'I am squadron leader - of flying control Lasham and tell you that you don't belong here. Go back to Duns fold'. Daarop zei de vlieger: 'You are telling me, where is the groundcrew?' Pas daarna ging er bij hem een licht op en vroeg hij in het aardedonker 'Show me the wav'. Een jeep werd uitgestuurd om hem naar de startbaan te brengen Een waarnemer, die de weg kwijt raakte en boven een grote stad in midden Engeland komende zei, dat die niet op de kaart stond, waarop de vlieger zei laag over het station te zullen vliegen, omdat daar vast wel een naambord was. Het bleek Oxford te zijn. Nog even hield de waarnemer vol, totdat hij bemerkte dat 'hij van de kaart was gelopen', maar de volgende kaart niet had geraadpleegd. De schutter van een Mitchell die na een noodlanding zei, dat alle mitrailleurs veilig stonden, waarna hij om dat te bewijzen op de afvuurknop drukte, zodat de kogels om de oren van zijn bemanning vlogen. De group captain, die met een Tiger Moth op een mistige dag een vlucht zou maken naar een satellietveld, nagewuifd werd door de hem helpende aircraft man, die hem prompt in de mist zag verdwijnen. Even daarna verscheen de Tiger Moth weer boven het veld, landde met enige moeite, werd naar een parkeerplaats ge leid, waar de aircraft man wat verbaasd stond te wachten. Toen de vlieger hem zag, zei die eerst: 'How the hell did you get here so quickly?', bedeesd zei de AC: 'Sorry Sir, you got back Qfour RJ\ccxlenb (^Really Qd ecessaty '''I DE AARTSENGEL STELT VRAGEN. PRUNE MOEILIJKE rather quickly!' -De schutter die tijdens een operatie 'Bale out' hoorde roepen en meende dat dat een order van zijn vliegtuigcommandant was, waarop hij meteen uit de Mitchell sprong en daarna krijgsgevangene werd gemaakt. De order te springen kwam van een ander vliegtuig. -De waarnemer, die in het kader van de voorbereiding tot de invasie, vergat zijn bombsight bij te stellen, zodat de schrik- bommen, gevuld met roet, niet op de troepen terechtkwamen, maar op de plaats, waar zich alle autoriteiten bevon den. Zo zijn er talloze voorvallen, ook nu nog te verhalen. De Order of The Finger kreeg in de laatste maanden van de oorlog niet alle lof. Dat kwam doordat er een andere air marshal Training kwam en die wilde naast de Finger ook in TEE EMM goede daden beloond 29

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1993 | | pagina 29