Gelukwens aan onze beschermheer Notities uit het Museum In zijn openingswoord memoreerde de directeur van het Militaire Luchtvaart Muse um de Luitenant-Kolonel M. Botma dat 25 jaar geleden op 3 juli 1968 de Prins het museum vorstelijk heeft geopend en daar mee op de bakermat stond bij de geboorte van het museum. Wellicht, zo veronderstel de Lt. Kol. Botma, was dit één van de redenen van de positieve reactie van de Prins op zijn verzoek de expositie te openen. In zijn toespraak ging de Lt.Kol. Botma onder meer in op de toekomst van het MLM, waarin met name de huidige kantine-facili teiten en de grote wens: een derde hal, werden genoemd. Hierna nodigde Lt.Kol. Botma Z.K.H. Prins Bernhard uit de kunstexpositie van David Shepherd te openen. De Prins voldeed aan dit verzoek door een doek weg te nemen van een schilderij dat, heel treffend, een Spitfire in volle vlucht voorstelde. Dat de Prins het museum een warm hart toedraagd, bleek wel uit zijn langdurige aanwezigheid op de expositie. HGB Evenals voorgaande jaren heb ik, ook uit uw naam, onze beschermheer Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard der Nederlanden gelukgewenst met zijn verjaardag op 29 juni j.l. In de felicitatie heb ik tevens tot uitdrukking gebracht dat wij bijzonder verheugd zijn dat de Prins, na een korte onderbreking, zijn vele activiteiten heeft kunnen hervatten. In onze interesse-sfeer betrof dat zijn aanwezigheid bij de jubileumviering van het 322 Squadron op de Vliegbasis Leeuwarden en de opening van de kunstexpositie van David Shepherd nog zeer onlangs in het museum. Bij beide gelegenheden heb ik met veel genoegen en waardering kunnen vaststellen dat de belangstelling van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard voor zaken de luchtvaart betreffende onverminderd is. Dat deze zich met name ook op ons museum richt, stellen wij op hoge prijs. H. Dieters De formele viering van het 25-jarig bestaan van het Militaire Luchtvaart Museum is inmiddels achter de rug. Op 3 juli 1968 werd het toen geheten Luchtmachtmuseum voor het eerst geopend voor het Nederlandse publiek. De openingshandeling werd destijds verricht door Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden en het is bijzonder verheugend dat Z.K.H. Prins Bernhard de kunstexpositie van David Shepherd wilde openen ter gelegenheid van het jubileum van het museum, nu vijfentwintig jaar later. Het museum begon destijds in een hangar op de vliegbasis Soesterberg en was in verband met de operationele status van het vliegveld alleen op zondag open. Uit de 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1993 | | pagina 5