annalen blijkt dat toen al veel belangstelling voor het museum bij het publiek aanwezig was. Bezoekersaantallen van meer dan twintigduizend liegen er niet om. Na de verhuizing naar het Kamp van Zeist, waar twee fabriekshallen in gebruik konden worden genomen en de openingstijden werden verruimd, bleek pas goed hoeveel interesse aanwezig was bij het Nederlandse en buitenlandse publiek. Bezoekersaan tallen van meer dan honderdduizend zijn weliswaar nu niet spectaculair meer maar wel het gevolg van een grote inzet en het onverdroten zoeken naar en realiseren van aandacht trekkende evenementen en het fanatisch bezig zijn met het verbeteren van de expositie van de collectie. Met behulp van de Koninklijke Luchtmacht, de Marineluchtvaartdienst, de Stichting Vrienden van het MLM, de donateurs, de vrijwilligers en vele anderen kan het museum binnen afzienbare tijd groeien tot het grootste luchtvaartmuseum van Nederland. EVENEMENTEN De luchtvaarthobbybeurs werd redelijk bezocht maar het museumweekend trok veel minder bezoekers dan het vorig jaar toen het museum uitgebreid aandacht kreeg in het jeugdjournaal. De Italiaanse motordag scoorde dit jaar erg hoog namelijk meer dan 14.000 bezoekers. Ook nu weer een gezellige en zonder perikelen verlopen feestelijke dag. Opmerkelijk was dat het bezoek aan de beide hallen intenser was. De Introductory Course in Aviation Archeology and Preservation is een zeer leerzame cursus geweest voor alle deelnemers. Bovendien zijn de contacten met internationale musea uitgebreid en geïntensiveerd. Al met al een zeer geslaagde cursus. HISTORISCHE FILMS 322 SQUADRON De ontdekking door de Conservator van de unieke kleurenfilms die de Elt-vlieger F.J.H. van Eijk heeft gemaakt tijdens zijn plaatsing bij o.a. het 322 Squadron in Engeland gedurende de tweede wereldoorlog, heeft tot zeer veel positieve reacties geleid en de naambekendheid van het museum merkbaar vergroot. Uitzendingen in het televisieprogramma NOVA, driemaal in het ROL televisie-nieuws, het NOS-journaal, publikatie in alle dagbladen en in vele regionale kranten geven een indicatie van de historische waarde van de films. De vondst bestaat uit 23 films die, na het sneuvelen van de vlieger Van Eijk op 14 februari 1945 bij een oorlogsmissie boven Duitsland, vanuit Engeland naar de familie zijn gezonden. Door een aantal televisie-maatschappij en is het museum benaderd voor het maken van een documentaire over de inbreng van Nederlandse vliegers bij de RAF en in het bijzonder bij het 322 Squadron. Opvallend is dat noch de Luchtmachtvoorlichting noch de redactie van de Vliegende Hollander belangstelling hebben getoond. Het museum is de familie Van Eijk zeer erkentelijk voor de verkregen toestemming om met of separaat van een bekende televisie-zender een documentaire te mogen laten maken die de geschiedenis vertelt van het vertrek van de vliegscholen naar Engeland, de Engelandvaarders, het opereren van Nederlandse vliegers bij de diverse RAF squadrons, de oprichting van het 322 Squadron en eindigt bij de bevrijding van Nederland. Omtrent de actuele stand van zaken houd ik u op de hoogte. HISTORISCHE SPITFIRE VLUCHT Omstreeks 17.00 uur op 12 juni jongstleden landde op de vliegbasis Leeuwarden een 6

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1993 | | pagina 6