Notities uit het Museum enthousiastme, maar ook de denderende pass van de formatie van drie Havards en de B-25 langs de Vliegsport hangar, maakte grote indruk. De DDA Dakota met aan boord 29 vrienden die voor de terugvlucht naar Schiphol waren ingeloot, kon die demonstratie niet over zijn kant laten gaan en vertoonde een indrukwekkende low-pass; maar goed dat de dennen ter plaatse nog geen pieken droegen. Ook het programma op de grond was interessant met een briefing over de vlucht rond de aarde in 75 dagen met een DC-3 Dakota in 1994 en een goede show van de Modelvliegclub Gilze Rijen; voorts viel de prima lunch, verzorgd door de Vliegbasis Gilze Rijen, in de aantrekkelijk aangeklede hangar (Martinair Party Service) goed in de smaak. Al met al kunnen de organisatoren en de deelnemers met veel genoegen terugzien op de vliegdag 1993. Van enige vrienden ontvingen wij vriendelijke woorden over het initiatief voor en het verloop van de dag; bij deze hartelijk bedankt. Onze waardering en dank gaat uit naar allen die de vliegdag mogelijk maakten en een bijdrage leverden aan het succes daarvan. Met name wil ik noemen de Koninklijke Luchtmacht, de Vliegbasis Gilze Rijen en zeer in het bijzonder de Stichting Vliegsport Gilze Rijen. Ook de grote medewerking die wij van de Directeur en medewerkers van het MLM kregen bij het voorbereiden van de vliegdag hebben wij zeer op prijsgesteld. De conclusie ten aanzien van 17 juli 1993 mag zeker zijn dat met de vliegdag de 25e verjaardag van het Militaire Luchtvaart Museum voor onze vriendenkring op passende wijze aandacht heeft gekregen. Een evenement dat uiteraard niet bij elke verjaardag maar zeker bij bijzondere gelegenheden voor herhaling vatbaar kan zijn. H. Dieters EXPOSITIE 'NEDERLANDSE SPITFIRES ONDER ENGELSE VLAG' Onder grote belangstelling opende Mr Drs L.C. Brinkman op 25 augustus j.l. de expositie 'Nederlandse Spitfires onder Engelse Vlag'. Tevens werd aan de heer Brinkman het eerste exemplaar en aan de Plv. Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten de Generaal-Majoor Satter het tweede exemplaar gepresenteerd van het boek '322 Squadron: Sporen van zijn verleden, lijnen in zijn geschiedenis'. Het boek bevat een prachtige fotografische bijdrage van de fotograaf Bart Sorgedrager, die teruggekeerd is naar Engeland en alle vliegvelden heeft gefotografeerd van waaraf 322 Squadron in de oorlog heeft geopereerd. Die foto's zijn in groot formaat ook te zien in de expositie. Bart Sorgedrager's bijzondere interesse in de geschiedenis van het 322 Squadron vloeide voort uit de omstandigheden dat één van zijn ooms, Bert Wolters, tijdens de oorlogsjaren vanuit Nederland naar Engeland vluchtte om een bijdrage te leveren in de strijd tegen de Duitsers en als vlieger bij het 322 Squadron uiteindelijk in september 1944 op dramatische wijze verongelukte. N.a.v. de fotoreportage gaan een biografische schets van Bert Wolters en een overzicht van de geschiedenis van het 322 Squadron in de periode juni 1943 - mei 1945 vooraf, waarvoor drs W.H. Lutgers, wetenschappelijk medewerker van de Sectie Luchtmachthistorie tekent. Het interessante en zeer verzorgde boek is verkrijgbaar in de museumwinkel en het boek is 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1993 | | pagina 5