gedurende de expositie, die loopt tot 13 oktober, tegen een zeer aantrekkelijke prijs van 25,- te koop. Bovendien vond de premiere plaats van de documentaire 'Nederlandse Spitfires onder Engelse Vlag'. De documentaire, die op videoband VHS-systeem is vastgelegd, bestaat hoofdzakelijk uit zorgvuldig geselecteerde fragmenten die afkomstig zijn van de historische films die zijn gemaakt door de vlieger-fotograaf Frans van Eijk, zoals reeds eerder is verteld in de vorige Nieuwsbrief. Onder leiding van de conservator, de heer Kreuger, is een waardevolle documentaire tot stand gekomen en is geproduceerd door een professioneel bedrijf. De toch wel hoge kosten die de productie met zich mee bracht zijn betaald door de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum, waardoor de eerste film in de serie van het luchtvaartmuseum kon worden gerealiseerd. De documentaire wordt gedurende de expositie aan het publiek getoond en is verkrijgbaar in de museumwinkel voor wederom de aantrekkelijke prijs van 25,-. MIG-15 Op 10 augustus j.l. leverde het werkcentrum Berging en de Motortransportgroep KLu een Russisch vliegtuig af in hangar twee op de vliegbasis Soesterberg. Uiteindelijk is het museum er in geslaagd een MIG-15 te bemachtigen die vrijwel compleet is met een nog volledig in het vet zittende, op een Derwent lijkende straalmotor. Het vliegtuig heeft vele jaren buiten gestaan en is daardoor nogal verweerd. Zeer recent is het vliegtuig opgebouwd in de Ir. Vreeburghal tezamen met de Amerikaanse Sabre die het museum in bruikleen heeft van het Smithsonian Institute. Het vliegtuig is afkomstig van een particulier uit Torun in Polen en is, U raadt het al, gefinancierd door de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum. Het Museum is de stichting daar dankbaar voor en ik ben van mening dat het een goede investering is, want de MIG-15 begint langzamerhand zeldzaam te worden en de prijzen rijzen dan ook de pan uit. Het vliegtuig kan in de toekomst een uitstekend ruilmiddel zijn. Een humoristisch verslag over het transport van de MIG-15 is geschreven door SM Theunissen van het werkcentrum berging en elders in deze Nieuwsbrief geplaatst. KINDERFEESTARRANGEMENTEN Sinds de opening van het museumjaar organiseert het museum verjaardagfeestjes voor kinderen van zes tot twaalf jaar op woensdagmiddag en vrijdagmiddag in het museum. De belangstelling is enorm en voor het lopende jaar zijn alle middagen in het museum volgeboekt De feestjes zijn mede een groot succes door de enthousiaste inzet van het museumpersoneel en de ondersteuning door de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum. COLLECTIE Alouette III. De Koninklijke Luchtmacht is begonnen met de voorbereiding tot het afstoten van de helicopters van het type Alouette III. Het museum heeft een behoeftestelling gedaan voor het verkrijgen van twee helicopters waarvan één is bestemd voor de permanente collectie en één helicopter is bedoeld om te dienen als ruilobject. Met betrekking tot het laatste is met de directeur van de Anthony Fokkerschool afgesproken dat een Alouette III kan dienen als ruilmiddel voor de aldaar gestationeerde Sikorsky UH-34J met registratienummer 134. Indien de ruil doorgaat betekent de helicopter een mooie aanwinst voor de MLD- collectie. Daarnaast heeft de KLu aan het museum de toezegging gedaan dat medio 1994 een Alouette III in SAR configuratie ter beschikking wordt gesteld. F-15 Eagle. Mede om redenen van het vertrek van het Amerikaanse 32 TF Squadron is hun verzocht één Eagle achter te laten ten behoeve van het museum als aandenken voor het bijna

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1993 | | pagina 6