Luchtvaarthobbybeurs in het Militaire Luchtvaart Museum landers die zich voor de luchtvaart bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. De Generaal H. Schaper, geboren in 1906 in het Friese Joure, was de eerste Vlagofficier Marineluchtvaartdienst en vervolgens Chef van de Luchtmachtstaf tevens Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten en Staatssecretaris van Defensie (Luchtmacht). Daarnaast heeft hij zich ingezet voor uiteenlopende lucht- vaartbelangen, onder meer als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart. De Generaal H. Schaper week, na de inval van de Duitsers in 1940, uit naar Engeland met een Fokker T-VIIIW torpedovliegtuig. Hij nam deel aan vele patrouille- en bombar- dementsvluchten en voerde enkele speciale opdrachten uit. Zo landde hij in oktober 1940 met een watervliegtuig op het Tjeuker- meer in een poging om verzetsmensen aan boord te nemen. Voor deze riskante aktie werd hem het Ridderkruis 4e Klasse van de Militaire Willems-Orde verleend. In 1942 werd zijn Hudson bij een aanval op Duitse schepen neergeschoten en werd hij krijgsgevangen gemaakt. De resterende oor logsjaren bracht hij door in Stalag Luft III. Na de oorlog werd hij Commandant MLD in Indië. In 1954 ging hij over naar de Konink lijke Luchtmacht. Behalve aan de Generaal C.J. Snijders werd de gouden penning uitgereikt aan: Dr. A. Plesman Dr.Ir. M.H. Damme Z.K.H. Prins Bernhard Lt-Gen. I.A. Aler G. Sonderman C. Kolff Dr.Ir. H.J. v.d. Maas Dr. J. Jongbloed H. During Dr. G. v.d. Wal Dr. J.H. Greidanus Drs. S. Orlandini 1935 1938 1950 1953 (postuum) 1956 1959 1962 1965 1969 1970 1980 1987 De Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum organiseert in samenwerking met het Militaire Luchtvaart Museum op zaterdag 2 en zondag 3 april 1994 van 11.00 uur tot 16.30 uur na het overweldigende succes van voorgaande jaren, wederom een luchtvaart hobbybeurs in het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg. Er zijn nog meer stands en er is internationale deelname uit Engeland, Duitsland en Tsjechië. Buiten vele verkoopstands zijn er diverse promotiestands waaronder 'De Vliegende Hollander'/Luchtmachtvoorlichting, Voorlichting Marineluchtvaartdienst, Dutch Dakota Association, F-27 Friendship Association, Duke of Brabant Air Force, Neptune Association en vele andere. In de andere stands worden vele artikelen voor hobbyisten, verzamelaars, modelbouwers en geïnteresseerden te koop en te ruil aangeboden, zoals boeken, tijdschriften, ansichtkaarten, curiosa, dia's, foto's, modellen, modelbouwdozen, decals, videobanden, gelegenheids enveloppen, bijzondere vluchten, luchtpostzegels, etc. kortom voor elk wat wils. Informatie en reservering van een tafel kunt u uitsluitend aanvragen bij de administratie Stichting Vrienden, Postbus 178, 3769 ZK Soesterberg. 10

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 10