Amelia Earhart, direct na aankomst in Bandoeng. en een diner op het Witte Huis. Het kon niet op! George Putnam was in zijn nopjes. Maar Amelia wilde even op adem komen. Haar vele lezingen die zij door de hele VS gaf, het almaar aanzitten aan erebanketten en alle andere ontvangsten hingen haar langzamerhand de keel uit. Als reddende engel kwam daar dr Edward Elliot van de Purdue University met een verzoek of ze de post wilde aanvaarden als adviseuze en begeleidster voor vrouwelijke studenten aan de universiteit, om hen op voet van gelijkheid te kunnen laten functio neren met hun mannelijke collegae. Een voor die tijd uiterst vooruitstrevende job. Uit het fonds van de Purdue Research Founda tion kreeg ze een gift van 50.000,- die ondergebracht werd in het 'Amelia Earhart Fund for Aeronautical Research'. Met deze middelen tot haar beschikking kon Amelia eindelijk gaan werken aan haar geheimste wens. VLUCHT ROND DE WERELD Tijdens haar vlucht Mexico City/Newark had ze het grote project in haar hoofd al uitgestippeld: een vlucht rond de wereld van oost naar west. Globaal genomen de route San Francisco - Hawaii - Manilla - de Rode Zee - de Middellandse Zee - Afrika - Zuid Amerika en zo terug naar de Verenigde Staten. Tesamen met Paul Mantz, die hier weer (voor 100,- per dag) als technisch adviseur opduikt, togen Amelia en George Putnam aan het werk. George zorgde voor de nodige contacten met de diverse regeringen over wiens grondgebied gevlogen zou wor den. Hij vroeg tevens aan de Amerikaanse regering en aan de luchtvaartmaatschappij Pan Am ondersteuning. Die kwam (na een regelrechte papieroorlog) in de vorm van landingsrechten en het vervroegd aanleggen van een geplande landingsstrip op het nietige eiland Howland, een stip in de Pacific, ruwweg halverwege Australië en Hawaii. Pan Am en Standard Oil 17

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 17