Notities uit het museum verwachting, op korte termijn worden tegemoet gezien. Het zal u niet verwonderen dat het stichtingsbestuur op grond van historische motieven het behoud van de 'bakermat' voor de militaire luchtvaart van grote waarde acht. In dit verband wordt het ontwikkelen van een langere termijn visie ten aanzien van het museum en de rol van de stichting daarbij, steeds belangrijker. Het bestuur zal gaarne medewerken aan het totstandkomen daarvan. Voor nu is het zaak om onze betrokkenheid bij het museum te versterken. Uw continue steun blijft daarbij onontbeerlijk, vooral waar het de promotie van uw museum betreft. Wij rekenen graag op u! Namens het bestuur wens ik u een gezond en gelukkig 1994 toe. H. Dieters TERUGBLIK Het museum heeft een druk en enerverend jaar achter de rug. Een jaar dat grotendeels in het teken stond van het 25-jarig jubileum, niet alleen voor de bezoekers, maar ook voor de donateurs. De gehouden exposities en evenementen hebben ook het afgelopen jaar wederom bijgedragen tot het vergroten van de naams bekendheid en het realiseren van één van onze doelstellingen namelijk het ontvangen van meer dan honderdduizend bezoekers. De meest in het oogspringende evenemen ten in het afgelopen jaar waren: - De Italiaanse motordag met meer dan 10.000 bezoekers. Ter verduidelijking zij gesteld dat de organiserende vereniging de Aermacchi club is. Aermacchi is vooral bekend geworden in de strijd om de Schneider trofee in de dertiger jaren. - De jubileumtentoonstelling met kunstwer ken van de Engelse schilder David Shep herd. De tentoonstelling werd geopend door ZKH Prins Bernhard der Nederlanden, de beschermheer van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum. - De seminar over Aviation Archeology die werd gehouden onder auspiciën van TIGHAR (The International Group of Historical Aviation Recovery) die vooral bekend is geworden met haar speurtocht naar het vliegtuig van Amelia Earhart. Veel belangstelling vooral van buitenlandse musea. - De expositie 'Nederlandse Spitfires onder Engelse Vlag' en de gelijknamige docu mentaire trokken niet alleen van de kant van het publiek maar ook van de pers de nodige aandacht. De documentaire die is samengesteld uit het unieke filmmateriaal van de oorlogsvlieger Frans van Eijk kon worden gerealiseerd door een forse bijdra ge van de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum. Een goede zeshonderd videobanden zijn inmiddels verkocht. Gelijktijdig werd het boek '322 squadron, Sporen van zijn verleden, lijnen in zijn geschiedenis' gepresenteerd. Het boek bestaat uit een fotografische bijdrage van Bart Sorgedrager en een geschiedkun dige bijdrage van Wim Lutgert, medewer ker van de Sectie Luchtmachthistorie, die tesamen het verhaal vertellen van de oorlogsvlieger Bert Wolters. De eerste oplage van het boek is inmiddels uitver kocht. - De expositie 'Schilders in de Wolken'. Een vijftigtal werken van de club van Neder landse Luchtvaartschilders. Een expositie 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 4