Deze Sikorsky UH-34J, nu nog in de Anthony Fokkerschool, zal mogelijk binnen afzienbare tijd in het MLM te bewonderen zijn. Foto: Aerohobby ette III tegen de Sikorsky UH-34J die bij de A. Fokkerschool dienst doet als studie object. De USAF heeft een F-15 Eagle toegezegd die formeel wordt overgedragen als in 1994 het 32nd TF Squadron definitief verdwijnt uit Nederland. Tenslotte heeft het Duitse Mili taire luchtvaartmuseum een MIG-21 com pleet aangeboden als ruil voor twee Duitse attributen die in het verleden zijn geborgen uit het IJsselmeer. WERKZAAMHEDEN IN DE SLUITINGSPERIODE Om in 1994 wederom met aantrekkelijke verbeteringen het publiek te kunnen boeien, worden de navolgende werkzaamheden uitgevoerd voorzover tijd en geld dat moge lijk maken. Aan de thema-tentoonstelling 'Van fantasie naar werkelijkheid' wordt meer vorm en inhoud gegeven met behulp van o.a. attribu ten die door het publiek kunnen worden geactiveerd en die op een heldere wijze uiteenzetten waarom iets dat zwaarder is dan lucht toch in de lucht kan blijven. Een jumbovliegtuig met meer dan 300 passagiers op 30.000 ft is voor veel mensen nog steeds onbegrijpelijk. De bail-out-room wordt drastisch veranderd en dusdanig ingericht dat de ruimte dienst kan doen als een permanente thema exposi tie, die het totale aspect van het overleven van een vlieger in nood vertelt. De voor velen onbegrijpelijke benaming 'bail-out' wordt dan ook gewijzigd in 'survivalroom'. Voor de Ridders Militaire Willems Orde wordt een separate ruimte ingericht. De huidige expositie is rommelig en teveel verspreid in het museum. Het grote succes van de kinderpartijtjes gedurende het afgelopen jaar maakt het wenselijk dat de kinderen en hun begeleiders worden ontvangen in een daarvoor aange- 6

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 6