Donateursdag 1993 paste ruimte. Hierdoor wordt de huidige crewroom voor het museumpersoneel aan gepast en een oude opslagruimte voor hout wordt ingericht als crewroom. Het stellingmateriaal in het kledingdepot wordt vernieuwd en uitgebreid, en voorzien van een drooginstallatie. Het conserveren van de waardevolle uniformen wordt daar mee enorm verbeterd. De vloerbedekking in de koffiekamer wordt vervangen door linoleum o.i.d. We hoeven ons dan niet meer te schamen voor die 'gevlekte' vloer. De geschiedenis van de MLD na de tweede wereldoorlog, wordt geëxposeerd in de Vreeburghal. De basis voor het geschiedkundig verhaal vormt een bijdrage van één van onze ijverige donateurs, professor E. van de Pol, oud Marineofficier. Verder wordt de collectie in hangar 2 gesaneerd en worden stellingen gebouwd. Een aanvang wordt gemaakt met het ver vangen van de beteksting, de Farmanhoek wordt gewijzigd, een linktrainer wordt ope rationeel gemaakt enz. Hoewel het museum gesloten is voor het publiek gedurende de eerste drie maanden van het jaar, moet het museumpersoneel nu echt de handen uit de mouwen steken voor het uitvoeren van alle verbeteringen en het voorbereiden van de evenementen en manifestaties voor het jaar 1994. PROGRAMMA 1994 Het museumjaar wordt geopend met de expositie 'Anglo Dutch Aviation Art'. De Engelse beeldende kunstenaar Keith Maddison en de Nederlandse schilder Nico Peeters laten elk op hun eigen wijze zien wat hen zo boeit in de luchtvaart. De verrassende combinatie van beeldhouwwerk en schilder kunst. TENSLOTTE Aan het eind van het museumjaar 1993 spreek ik mijn dank uit voor het vele werk dat voor het museum is verricht door het museumpersoneel, de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum en de vele vrijwilligers. Iedereen heeft op zijn of haar wijze bijgedragen aan een succesvol verlopen museumjaar en ik hoop van harte dat het museum ook het volgend jaar wederom een beroep op u mag doen opdat ons museum nog waardevoller en nog aantrekkelijker wordt. Ik wens u allen een gezond 1994 en tot ziens. M. Botma, Directeur Militaire Luchtvaart Museum Het rapporteren over de jaarlijkse donateursdag (op 19 november j.l. hielden we de 13de) kan ongewild een routine karakter krijgen. Immers het weer te geven programma varieert qua opzet en indeling niet erg veel van dat van voorgaande dagen. H et verslag kan bovendien slechts een summiere weergave zijn van hetgeen te beluisteren of te doen valt, terwijl ook de sfeer maar moeilijk te vertolken is. Het in persoon er bij zijn is derhalve de beste beleving. Dat vonden kennelijk de ongeveer 200 deelnemers aan de donateursdag 1993 ook. Wederom een recordopkomst dus, die het bestuur tevreden stemt. Enkele ruimtelijke probleempjes en de wat moeizame verwerking van de onelegante lunchzakken, die de plaats innamen van de traditionele dozen daargelaten, verliep het programma goed. Het bood weer tijd voor een rondgang door de expositie en voor de zo belangrijke sociale contacten tussen oude en nieuwe 'vrienden'. 7

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 7