Bijeenkomst met college van advies 's Ochtends deed ik verslag over de stand van zaken van onze stichting, met uiteraard speciale aandacht voor de activiteiten rond de MLM-jubileumviering. Het verhaal kon positief zijn. Samengevat: opnieuw meer donateurs (nu op weg naar de 800), een goede financiële situatie en dus armslag voor steun aan het museum, een prima draaiende 'Brik', bemand door enthousiaste vrijwilligers die echter nog wel wat versterking kunnen gebruiken (gaarne aandacht van donateurs met enige vrije tijd in de regio Soesterberg!) en meer faciliteiten voor onze vrienden. Mijn conclusie kon zijn: het gaat goed met onze vriendenkring en dat moeten we met zijn allen proberen zo te houden. Directeur Lt-Kol Botma keek terug op hoogtepunten van 1993 zoals de kunstexpositie van de Brit David Shepherd, bekend als luchtvaart- en Wold Wildlife Fund schilder, de expositie 'Nederlandse Spitfires onder Engelse vlag' t.g.v. het 50-jarig bestaan van 322 Squadron en de Nationale Modelbouw Manifestatie. Mogelijke nieuwe aanwinsten in 1994 zijn een Wasp helicopter, aan te schaffen door de stichting en een F-15 als nalatenschap van 32 Squadron USAF, dat in april a.s. Soesterberg verlaat. Het 75-jarig bestaan van Fokker staat vanzelfsprekend op de evenementenkalender met een tentoonstelling van door Fokker sinds 1919 aan de Nederlandse militaire luchtvaart geleverde vliegtuigen. De vooruitzichten voor 1994 geven aan dat het MLM vele interessante zaken zal hebben te bieden en daarvoor onze belangstelling zal blijven trekken. Na de lunch vertelde Kolonel-Vlieger b.d. J. van Arkel ons over zijn oorlogsjaren bij 322 Squadron. Het verhaal voerde ons mee naar de voorbereidingen, de oprichting, de training en de operaties van het squadron. Zijn persoonlijke ervaringen illustreerde spreker met videobeelden verkregen uit de unieke kleurenfilms die Lt-Vlieger Van Eijk maakte tijdens zijn plaatsing bij 322 Squadron. De interessante voordracht gaf ons niet alleen een realistisch beeld van de squadron-operaties van velerlei aard zoals bijvoorbeeld het optreden tegen de Duitse V-wapens, maar ook van het 'normale' leven daaromheen. Een boeiend 'uit de eerste hand' verhaal dat met veel aandacht, en dat bleek uit het applaus na afloop, met veel waardering voor hetgeen Kolonel Van Arkel ons bracht, werd gevolgd. Wij kunnen terugzien op een geslaagde en gehoord de reacties, enthousiast beleefde donateursdag. Duidelijk een stimulans voor de komende dagen. Ter afsluiting nog hartelijk dank aan de vele vrienden die spontaan en royaal aan de verloting deelnamen en aldoende bijdroegen in de bekostiging van de dag. De, door de Koninklijke Marine beschikbaar gestelde hoofdprijzen, t.w. een dagje MVK Valkenburg, speelden daarbij mogelijk ook een rol. Overigens een initiatief dat niet alleen zeer op prijs werd gesteld, maar ook navolging verdiend. H.D. Op 14 december 1993 was er op het Hoofdkantoor van Martinair op Schiphol weer een periodieke bespreking van het bestuur met het College van Advies. Van het college waren aanwezig de heer Krook, Lt- Gen KLu b. d. Louwerse en de heer Schroder alsmede het nieuwe lid, Prof.Ir. H. Wittenberg, voormalig Hoogleraar Vliegtuigbouw aan de Technische Universiteit Delft en thans Voorzitter van NSE beheer. Het bestuur is zeer verheugd dat Prof. Wittenberg bereid is gevonden ons met adviezen en 8

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 8