Uitreiking hoogste luchtvaartonderscheiding aan generaal-vlieger bd H. Schaper RMWO raad terzijde te staan. Zijn activiteiten in de huidige functie bij ESTEC kunnen voorts voor het MLM van belang zijn en uitzicht bieden op samenwerkingsmogelijkheden. Naast leden van het Dagelijks Bestuur waren de bestuursleden Cdr-Vl b.d. Van der Kop en Ir. Zaaijer aanwezig alsmede het nieuwe bestuurslid, de heer Udo J. Buijs, die zich in het bijzonder met PR-zaken zal bezighouden en in die sector zeker ook de directie van het MLM van dienst zal kunnen zijn. De Directeur en de Conservator van het MLM waren als adviseurs van het bestuur eveneens present, evenals de heer Berfelo, redacteur van onze Nieuwsbrief. Onderwerpen van discussie waren o.m. de toestand van de stichting met bijzondere aandacht voor de financiële positie en de, in 1993 gerealiseerde projecten en overige steun aan het museum. Ter tafel kwamen suggesties ten aanzien van de benadering van mogelijke sponsors voor toekomstige projecten. Bij het overzicht van de (toekomstige) activiteiten van het MLM werd de aandacht, die het museum aan het 75-jarig jubileum van Fokker denkt te geven, besproken. De mogelijkheid om, in dit verband, een bepaalde gerichte samenwerking met Aviodome te bereiken en om het vervaardigen van een replica van een historisch Fokker militair vliegtuig op te starten, kregen ruime aandacht en resulteerden in een plan van aanpak. Voorts kwam de noodzaak van een langere termijn visie voor het MLM wederom ter sprake. Het bestuur zal de suggestie voor een concrete aanpak daarvan nader bezien. Concluderend, een zeer positief en bepaald niet vrijblijvend overleg dat ten aanzien van enkele belangrijke zaken duidelijke actie-afspraken voor de korte termijn heeft opgeleverd. Ik wil nog opmerken dat de uitstekende gastvrijheid van de heer Schroder en zijn organisatie daarbij ongetwijfeld stimulerend heeft gewerkt. H.D. De hoogste onderscheiding op luchtvaartgebied in Nederland, de gouden Generaal Snijders Penning, werd op 17 december j.l. uitgereikt aan de Generaal- Vlieger b.d. Haye Schaper. Het was op de dag dat het 90 jaar is geleden dat de Amerikaanse gebroeders Orville en Wilbur Wright de eerste vlucht maakten met een motorisch voortbewogen vliegtuig en daarmee de basis legden voor de moderne luchtvaart. De onderscheiding werd uitgereikt door de Voorzitter van de Stichting Generaal Snijders Fonds, de Generaal-Majoor KLu b.d. H. Dieters, op vrijdag 17 december j.l. in de Generaal Snijdershal van het Militaire Lucht vaart Museum te Soesterberg. De plechtige uitreiking geschiedde in aan wezigheid van vele hoge civiele en militaire autoriteiten. Het Generaal Snijders Fonds werd opgericht in het jaar 1932 met het doel de toenmalige oud-opperbevelhebber van Land- en Zee macht te eren als krachtig pleitbezorger van de luchtvaart in het algemeen en 'vader' van de militaire luchtvaart in het bijzonder. De naar hem genoemde gouden penning is daarvoor het instrument; deze onderschei ding wordt dan ook toegekend aan Neder- 9

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 9