Anglo-Dutch Aviation Art Bijzonderheden verliezen in juni 1944: 7/8 juni 1944: 12 juni 1944: 12/13juni 1944 20 juni 1944 24juni 1944 gesneuveld: bemanning Dobson, bemanning IJsselstein, bemanning Hamilton of Silverton Hill, geditched: bemanning Van der Wolf (latere BDL en CLS); boven doel neergehaald, krijgsgevangen gemaakt bemanning Brand gesneuveld: bemanning Sillevis gesneuveld: bemanning Den Tex Bondt gesneuveld: bemanning Loohuizen Keith Maddison Sc Nico Peeters Het Militaire Luchtvaart Museum opende op 29 maart j.l. voor het 26e jaar haar deuren voor het publiek. In het kader van het 'Jaar van het Beeld" is de openingstentoonstelling "Anglo- Dutch Aviation Art", een expositie waarin de bijzondere beeldhouwwerken van de Engelse kunstenaar Keith Maddison centraal staan. Zijn werk sluit goed aan bij de realistische schilde rijen van de Culemborgse schilder Nico Peeters. Keith Madddison is vanaf zijn jeugd geboeid door de luchtvaart. Zijn vader diende als boord schutter bij de Engelse luchtmacht (RAF) tijdens de Tweede Wereldoorlog. Als beeldend kunstenaar vervaardigt hij keramische beelden, die vaak afgewerkt worden met bronscoating. Elk beeld is met de hand gevormd en dus een uniek exemplaar. Na de aanvankelijke aandacht voor het verleden van de luchtvaart, waarvan in het museum beelden uit de periode 1914-1918 en de Tweede Wereldoorlog te zien zijn, werkt Maddison nu aan het recente verleden. Zo maakte hij voor het RAF-Museum in Londen een buste van een navigator van een Tornadojager, die tijdens de Golfoorlog boven Irak werd neergescho ten. Speciaal voor deze tentoonstelling heeft hij zijn aandacht gericht op de Nederlandse lucht vaartgeschiedenis. De Fokker Dr.l van de "Rode Baron" Von Richthoven, een Fokker F-VII, een Fokker G-l jachtkruiser uit de meidagen van 1940 en een uiteenspattende formatie T-33 "T-Birds" van het demoteam "Whisky-Four" van de Koninklijke Luchtmacht. De schilder Nico Peeters laat uit zijn breed scala van onderwerpen met name de luchtvaart schilderijen zien. Als schilder van maritieme, luchtvaart en industriële voorstellingen is hij vanaf 1982 uiterst succesvol bezig, met menig opdracht van zowel particulieren als onderne mingen in binnen- en buitenland. Hij noemt zichzelf een realistisch impressionist, waarvan zijn kleurstelling en materiaalweergave getuigen. De tentoonstelling "ANGLO-DUTCH AVIATION ART' werd op maandag 28 maart j.l. geo pend door drs. S. Orlandini, oud President-Directeur van KLM en is te bezichtigen tot en met 8 juli a.s. 25

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 25