Verborgen schatten MLM de lucht in met MARTINAIR 1944 - D DAY - 1944 De, bij deze Nieuwsbrief ingesloten 'Activiteiten Agenda' vermeldt een rondleiding langs de 'verborgen schatten' van het Militaire Luchtvaart Museum tijdens het aanstaande Nationaal Museum Weekend. In overleg met de museumdirectie is geregeld dat in juli/augustus a.s. enkele van deze rondleidingen speciaal voor onze donateurs zullen worden gehouden. Nadere informatie hierover vindt u in de Nieuwsbrief van juli a.s. HD Diegenen die zich de komende maanden door Martinair naar verre en hopelijk zonnige bestemmingen laten vliegen, zullen verrast zijn om in het fraaie en interessante 'Martinair Magazine' van deze maatschappij een vijf pagina's tellend en met mooie kleurenfoto's ver lucht artikel over het Militair Luchtvaart Museum te vinden. Hans Engelman schreef de informatieve en pakkende tekst, die ook een samenvatting bevat voor de Engelse lezers. Het artikel vormt een prachtige wegwijzer om de, eenmaal op aarde teruggekeerde luchtrei ziger richting Soesterberg te dirigeren. Tegen de achtergrond van een oplaag van 450.000 exemplaren van het magazine betekent het artikel een geweldige promotie van het MLM. Hartelijk dank aan de President-Directeur van Martinair, de heer Schroder, lid van ons Col lege van Advies, alsmede aan ons bestuurslid, de heer Udo Buijs, voor het initiatief om via het aantrekkelijke artikel de aandacht van vele luchtvarenden te vestigen op de presentatie van de Nederlandse Militaire Luchtvaart in het MLM. Een schot in de roos dat ongetwijfeld het bezoekersaantal in de lift zal brengen. HD In deze Nieuwsbrief vertelt Commandeur-Vlieger b.d. Van der Kop ons over het optreden van 320 Squadron dat deel uitmaakte van de geallieerde luchtstrijdkrachten die op zo'n overtuigende wijze luchtsteun gaven aan de grote invasie-operatie, straks 50 jaar geleden, op de Franse westkust. Ook in het Militaire Luchtvaart Museum wordt begin juni a.s. in een beknopte expositie aan dacht geschonken aan de operaties van dit Nederlandse MLD-squadron. Het memento is tevens een hommage aan het 320 Squadron-personeel dat door zijn inzet en ten koste van gevoelige verliezen bijdroeg aan het slagen van een operatie die het begin was van de bevrij ding van west en noordwest Europa en het einde van WO 2 inluidde. HD 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 4