Nederlandse Decals voor de modelbouwer Evenementen 1994 Militaire Luchtvaart Museum ligt op het zoeken naar Nederlandse P-40 Kittyhawk jachtvliegtuigen op acht uit onderzoek bekende lokaties. Aan de hand van de onderzoeksresultaten zal bekeken worden of een ber gingsoperatie op touw gezet kan worden. In het bijzonder is een toestel bij Sorong interessant, omdat archiefmateriaal en interviews met ex-vliegers van het squadron aantonen dat Vaandrig Esser op 18 juli 1945 na een aanval op een Japanse stelling bij Sorong, zijn P-40 vrijwel onbeschadigd in ondiep water heeft neer gezet. Na een dag in zijn rubberboot te hebben rondgedobberd werd Esser door de Amerika nen gered. Max Ammer en zijn team zullen tot half oktober een drietal zoektochten uitvoeren, twee duikexpedities bij Sorong en Manokwari en een jungle-expeditie bij Merauke. In november zullen de resultaten van deze Nieuw-Guinea expeditie te zien zijn in het Militaire Luchtvaart Museum in de tentoonstelling 'Jagers over de jungle", waarbij historisch materiaal van 120 Squadron en foto's van de expeditie te zien zullen zijn. Al enige jaren brengt Dutch Decal decalsets voor modellen van Nederlandse vliegtuigen op de markt. Alle sets zijn gebaseerd op bestaande en veelal in de Stichtingswinkel "De Brik" verkrijgbare bouwdozen, waarvoor deze sets als aanvulling fungeren. Dutch Decal richt zich hoofdzakelijk op de modelbouwer die geïnteresseerd is in de vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht, Marine Luchtvaart Dienst en de Militaire Luchtvaart van het KNIL. De bestaande bouwdozen bevatten zelden Nederlandse onderwerpen, vandaar het initiatief van Dutch Decal. Elke set bestaat uit een vel met decals (of in het Nederlands: watertransfer) en een uitgebreid instructievel, waar de modelbouwer alle informatie vindt omtrent het bouwen van bijvoor beeld zijn KLu F-16 of MLD Neptune. Dutch Decal heeft een programma voor modellen op schaal 1:72, 1:48 en 1:32. De onderwer pen op de sets zijn zeer gevarieerd, van de nieuwste beschilderingen van KLu F-16's tot aan de oude Fokkers van de LVA. Het instructievel is in de Engelse taal, omdat ook buitenlandse modelbouwers geinteresseerd zijn in "onze" Luchtmacht en Marine. Momenteel heeft Dutch Decal een set in voorbereiding voor de nieuwe Lockheed Hercules van de KLu, welke eveneens hoog zal scoren bij de vader landse modelbouwers. Dutch Decal is verkrijgbaar bij gespecialiseerde modelbouwzaken maar ook in de Stichtings winkel "De Brik", waar een volledig overzicht kan worden verkregen van de nog verkrijgbare sets. 21 juli t/m 12 oktober 9 oktober 16 t/m 23 oktober 1 november t/m 30 december 8 t/m 13 november 27 t/m 30 december Militaire Fokkervliegtuigen - Serge Stone Nationale Wetenschapsdag 12e Nationale Modelbouw Manifestatie Jagers over de Jungle Luchtvaart-Film-Week 3e Open-Cockpit-Dagen 29

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 29