Notities uit het Museum WERKZAAMHEDEN Ook de tijd in het museum gaat zeer snel voorbij. Terwijl ik dit schrijf is de eerste helft van het museumjaar 1994 voorbij en de eerste voorbereidingen voor het volgend museumjaar worden alweer getroffen. Ter informatie voor U een korte terugblik op de gebeurtenissen in het eer ste halfjaar. Tijdens de sluitingsperiode is begonnen met de werkzaamheden zoals ik die heb opgesomd in de de Nieuwsbrief nummer 48. Een aantal doelstellingen is inmiddels gerealiseerd, zoals de bouw van een nieuwe crewroom (nu ook bruikbaar voor kleine vergaderingen), de depots, die inmiddels zijn voorzien van specifieke museumstellingen waardoor een inzichtelijke en overzichtelijke opslag van de reserve collectie mogelijk is geworden, de niet meer toonbare vloerbedekking in de koffiekamer is vervangen en de collectie in hangar 2 op de vliegbasis Soesterberg is gesaneerd en waar mogelijk in stellingen opgeslagen. Het werk, dat nog onderhanden is en naar verwachting binnenkort wordt afgerond, betreft de inrichting van de overlevingsruimte (die wordt echt mooi), een complete herindeling van de Vreeburghal, vernieuwing van de RMWO-ruimte en de herinrichting van de "Van Fantasie naar Werkelijkheid" expositie die door technische problemen is vertraagd. EVENEMENTEN Het eerste evenement betrof traditiegetrouw de nieuwjaarsreceptie van onze Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten. Een receptie die altijd wordt gekenmerkt door een groot aantal geno digden in een prettige, sfeervolle en ontspannen sfeer. De Luchtvaart Hobbybeurs, die opnieuw werd georganiseerd door de Stichting Vrienden en het museum, was dit jaar een succes. De belangstelling voor de beurs was dit jaar beduidend hoger dan het vorig jaar hetgeen voor de organisatie reden is om ook het volgend jaar de beurs weer op het programma te plaatsen. De opening van het museumjaar werd verricht door de voor velen bekende heer Orlandini, die op 28 maart de expositie "Anglo-Dutch Aviation Art" opende. Een tentoonstelling bestaande uit mooie luchtvaart- en maritieme schilderijen van de kunstenaar Nico Peeters en de prachtige sculpturen van de Engelse beeldende kunstenaar Keith Maddison. Eén kunst werk van Keith Maddison, voorstellende een vlieger uit de dertiger jaren die met een bescher mende hand voor de ogen de lucht observeert, is op voorstel van de directie door de Stichting Vrienden gekocht. Een prachtige koop die een verrijking betekent voor de museumcollectie. De vijftiende mei begon met harde regenbuien en deed de hoop vervliegen dat de vierde Ita liaanse motordag wederom een succes zou worden. Echter omstreeks half elf brak een waterig zonnetje door die de voorbode was van een prachtige zonnige dag en werd de altijd gezellige motorendag opnieuw een geweldige happening. Uiteindelijk bleek zelfs dat het aantal bezoe kers het aantal van het vorig jaar ver overtrof en kunnen we met een gerust hart beginnen met de voorbereidingen voor de vijfde Italiaanse motorendag, die in het teken zal staan van de Ita liaanse vliegtuigbouwer Caproni. De eigenaresse van het Caproni luchtvaartmuseum, gravin Maria Caproni, hopen we dan te mogen ontvangen als eregast. Op 6 juni opende Jaap Hofstra, de bekende testvlieger bij Fokker en oud-vlieger van de Koninklijke Luchtmacht, de expositie "First Flight Photography" van Loodwick Press Imgages 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 4