van de kunstenaar Joep Neefjes, die het verhaal vertelt van Chuck Yeager en de "oorlogsvlie ger" Marius Laan. Het betreft een kunstexpositie en dat de gepresenteerde onderwerpen fic tief zijn was zelfs voor de kenners niet altijd meteen duidelijk. Eén aspect van de tentoonstelling moet wel duidelijk zijn namelijk dat met behulp van fictie ve beelden en tekst een schijnbaar waarheidsgetrouw beeld kan ontstaan bij het publiek en waarbij men slechts na analyse tot de conclusie komt dat men is of wordt gemanipuleerd. Feit is in ieder geval dat alle regionale kranten de nodige aandacht aan de expositie hebben gewijd hetgeen de naamsbekendheid van het museum ten goede komt. Op 20 juli wordt in het kader van het 75-jarig jubileum van de Nederlandse Vliegtuigenfa- briek Fokker de expositie "Militaire Fokker Vliegtuigen" geopend door de Voorzitter van de Raad van Bestuur van Fokker. De expositie bestaat uit 52 schilderijen van Serge Stone en geeft een compleet beeld van alle militaire vliegtuigen die door Fokker zijn gebouwd; dus niet alleen de vliegtuigen die voor de Nederlandse strijdkrachten zijn gebouwd. De kwaliteit van de schilderijen van Serge Stone is U als donateur natuurlijk bekend want zowel in de Snij ders- als in de Vreeburghal hangen diverse schitterende exemplaren. VRIJWILLIGERS De oproep voor vrijwilligers was een doorslaand succes en heeft vele aanmeldingen en dus nieuwe vrijwilligers opgeleverd. De conclusie dat het museum nu voldoende vrijwilligers heeft is wat te voorbarig want de winkel van de Stichting Vrienden zit te springen om nieuwe vrijwilligers. Gelet op het feit dat het museum in den vervolge gedurende het hele jaar is geo pend voor het publiek betekent een extra belasting voor het huidige winkelpersoneel en van daar de oproep: "KOM VRIJWILLIGERS MELDT U BIJ DE WINKEL" Het museum en de winkel heeft U hard nodig. Het werk in de winkel is leuk, afwisselend en U heeft direct contact met het museumpubliek. COLLECTIE Zoals U heeft kunnen lezen in de vorige nieuwsbrief wordt de collectie uitgebreid met de Sikorsky UH-34J. Door een noodlottig ongeval met een Bolkow helicopter kon het Werkcen trum Berging het geplande transport in eerste instantie nog niet uitvoeren, maar inmiddels is de helicopter gearriveerd en staat opgesteld in de Vreeburghal. De Alouette II helicopter wordt door zeer enthousiast personeel van de Groep Helicopters in een voortreffelijke staat gebracht en wordt naar verwachting na de vakantie opgenomen in de permanente collectie. De Sikorsky S-51 wordt, door de welwillende medewerking van de directie van de Aviodome, binnenkort overgebracht van het MVK Valkenburg naar het museum en toegevoegd aan de collectie. Een uitbreiding in een kort tijdbestek van één naar vijf helicopters. Zoals U wellicht weet heeft het 32 Squadron bij haar afscheid een complete F-15 Eagle over gedragen aan het museum. Het vliegtuig staat momenteel nog in hangar 2 op de vliegbasis Soesterberg vanwege de verwachte problemen bij transport over de weg. Een alternatief is misschien het vliegtuig met "airlift" over te vliegen. Een verzoek daartoe is aan de Engelse militaire attaché overhandigd en de kans is aanwezig dat een Chinook van de Engelse vlieg basis Reindahlen de F-15 naar het museum vliegt. Een wel heel bijzondere aanwinst voor het museum betreft een originele V-1. De conservator is er in geslaagd een authentieke V-1 te verwerven die inmiddels in het museum in bruikleen 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 5