De historie van het 32nd Fighter Squadron vlucht. De fabriek staakte echter de verdere ontwikkeling van de Mk.VII. Het bleef bij het prototype, dat uiteindelijk in 1958 bij een hangarbrand werd verwoest. Op 22 mei 1953 ontfermde een door Bob Noorduyn aangevoerde groep zich over het Norseman project. De productie van de Mk.V werd weer ter hand genomen totdat het laatste exemplaar zich op 17 december 1959 van de startbaan losmaakte. Helaas zijn de Noorduyn archieven vernie tigd, zodat er geen zekerheid bestaat over het totaal aantal geproduceerde Norsemans. Naar schatting zijn er ca. 905 exemplaren gefabriceerd. Op 23 februari 1959 overleed Bob Noorduyn - 65 jaar oud - in Burlington in de Amerikaan se staat Vermont. Thijm J. K. de Raaf deel 2 Beginjaren vijftig werd de noodzaak voor een extra Amerikaans squadron in het Noordzeegebied steeds duidelijker. Het resultaat was, de stationering van het 512de Fighter Day Squadron op de vliegbasis Soesterberg. Het 512de was gebaseerd op de vliegbasis Manston in Engeland en behoorde bij de 406de Fighter Intercepter Group. Een kwartiermakersgroep arriveerde op 6 oktober 1954 op Soesterberg. Direct werd begonnen met de voorbereidingen voor de stationering van het squadron. De verplaatsing van het squadron begon op 1 november daarop volgend en eindigde op 12 november. Het grootste gedeel te van de manschappen en materialen werd overgevlogen door C-119's van het het 465st Transport Wing. Met de komst van het 512 Squadron was dit het eerste Amerikaanse onderdeel, dat na de Tweede Wereldoolog, geplaatst werd op Nederlandse bodem. DE "SABRE" PERIODE. De 25 North American F-86F Sabres en 3 Lockheed T-33A T-birds werden vanaf Mans- ton overgevlogen. Het aantal F-86F's was hoger dan de normale squadron sterkte, omdat de 406de FIG alle "F"-modellen had ingeruild voor "D"-modellen. De vlucht naar Nederland duurde 26 minuten. Het 512de vloog met de F-86F sinds oktober 1953. Toen het Amerikaanse gedeelte van Soester berg werd geopend op 16 november 1954, kreeg het de naam "Camp New Amsterdam". Deze naam werd gekozen omdat de eerste Nederlandse kolonie in Amerika "Nieuw Amsterdam" werd genoemd (later werd dit New York). Volgens de historie van de 36st Group was het weer tijdens de ceremonie zo slecht, dat de toestellen die een formatie- vlucht maakten over het veld, door de men sen op de grond alleen gehoord konden wor den. Hoewel het 512de een goede staat van dienst had, was er geen vroegere band met Neder land. Een onderzoek in archieven van de Amerikaanse luchtmacht bracht een op non- actief gestelde unit naar boven. Het 32st Fighter Squadron. Alhoewel dit squadron nooit in Nederland gestationeerd was geweest, werd het gekozen omdat het tijdens de Tweede Wereldoorlog had geopereerd vanaf Aruba en Curasao. Op 9 mei 1955 werd het 32st Fighter Squadron omgedoopt tot 32st Fighter Day Squadron. 10

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 10