Het eerste koninklijke bezoek aan het Ameri kaanse squadron was op 27 juni 1955 toen Z.K.H. Prins Bernhard het onderdeel kwam inspecteren. Tijdens zijn bezoek mocht de Prins de F-86F's van dichtbij bekijken. Het 32st werd in actieve dienst genomen op 9 september 1955. Direct na oprichting wer den de personeelsleden en het materieel van het 512de overgenomen. Het 512de werd diezelfde dag her-opgericht op de vliegbasis Bentwaters in Engeland. Dit heet een papie ren verplaatsing (Paper Move). Het 32st Squadron werd ingedeeld bij de 36st Fighter Day Group op de vliegbasis Bitburg in Duits land. Tijdens het eerste deel van haar bestaan was het squadron ook bij het 36st ingedeeld. Op 7 november 1955 kreeg het squadron een "quick reaction alert-intercep tor" taak toegewezen. Dit hield in, dat zij in opdracht van de NAVO onderscheppings missies moest uitvoeren. Hiervoor werden enkele Sabres startklaar gezet, om zo binnen enkele minuten op te kunnen stijgen. In het voorjaar van 1956 werd begonnen de F-86F uit te faseren. De laatste acht F-86F's verlieten Soesterberg op 13 juli 1956 en wer den overgevlogen naar Chateauroux in Frankrijk. Hier was een groot USAF depot. Vele van de 32st F-86's werden geschonken aan de Spaanse luchtmacht. SUPERSOON MET DE "SUPER SABRE". De piloten verlieten Soesterberg op 20 juli 1956 en opereerden vanaf Sidi Slimane in Frans Marokko alwaar zij een transitie cursus volgden voor de North American F-100C Super Sabre. Deze cursus bestond onder andere uit verschillende vlieg-missies, nacht- vlieg-missies en veel theorie. Het 32st Squadron was het eerste USAFE squadron dat de transitie cursus volbracht, dit was op 8 augustus 1956. Tijdens de cursus werd de startbaan van Soesterberg verlengd tot een lengte van ca. 3 kilometer. Ook werden vangnetten geplaatst aan beide uiteinden. De eerste F-100's arri veerden op 13 augustus 1956. Begin september werd het squadron "opera tional ready" verklaard. Regelmatig werd het squadron uitgestuurd naar diverse NAVO oefeningen. Op 22 september was de eerste oefening met de Super Sabre in Engeland. Het eerste ongeluk vanaf Soesterberg vond plaats op 1 oktober 1956, toen een F-100C crashte tijdens een trainingsmissie boven Nederland. Eerste luitenant Renk M. Moha med verliet zijn toestel met de schietstoel. Op 20 november 1956 probeerde eerste lui tenant David R. Scott een kreupele F-100C te landen, het toestel crashte op Soesterberg. David Scott overleefde de crash en werd later astronaut voor NASA. Hij was commandant van de Apollo 15 in 1971. Tijdens een schietoefening in maart 1957 vloog het 32st maar liefst 743,55 uur. Alle piloten werden gevechtsklaar verklaard (combat ready). Het programma bestond uit air-to-air en air-to-ground schietoefeningen. Alle doelsleep vliegtuigen en de schietrange werden beschikbaar gesteld door de KLu. De doelsleep vluchten werden gevlogen vanaf de vliegbasis Leeuwarden. In 1957 gingen nog enkele "not so" Super Sabres verloren. In mei 1957 kwam een vlieg tuig terug van een cross-country vlucht en crashte op Soesterberg. De piloot, eerste lui tenant Alan N. Rae, kwam bij dit ongeval om het leven. In juli daarop volgend crashte een F-100C tijdens een landingspoging op Soes terberg. De piloot, eerste luitenant Eugene E. Makish, kwam er zonder kleerscheuren vanaf. In september 1957 brak een F-100C de start op Wheelus AB in Libië af, het vliegtuig miste de barrier en crashte aan het eind van de baan. De piloot, eerste luitenant Jack V. Cebe Habersky, was ongedeerd. Ook in sep tember 1957 vond wederom een ongeval plaats, ongeveer gelijk aan het voorgaande, waarbij de piloot ongedeerd bleef. Op 18 oktober 1957 kwam een F-100C in moeilijkheden boven de Noordzee. Eerste luitenant Renk M. Mohamed kon het toestel met de schietstoel verlaten en werd later uit zee opgevist. Op 14 november daaropvol gend barstte een F-100C in vlammen, kort na de start van Soesterberg. de piloot, de eerste luitenant Renk M. Mohamed (alweer dus) stuurde zijn vliegtuig naar de Noordzee en verliet het toestel met de schietstoel. Onge lukkigerwijs draaide het pilootloze toestel 13

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 13