Het C.X Project Bovendien heeft hij zich bereid verklaard om op gezette tijden aan donateurs les te geven op de simulator hetgeen een aparte beleving moet zijn, iets heel anders dan een vliegsimulatie op een PC. Mocht er bij U animo bestaan voor een instructiemiddag in het museum dan hoor ik dat graag van U. Bij voldoende belangstelling organiseren we dan een instructiemiddag. Tenslotte kan ik U nog met blijdschap mededelen dat de oproep voor vrijwilligers een succes is geweest. Gelukkig want zonder de donateurs en de vrijwilligers zou het museum niet zijn wat het nu is! M. Botma Dire deur Militaire Luchtvaart Museum Bij het aankondigen van het C.X project in de Nieuwsbrief van april j.l. werd een soort voort gangsrapportage beloofd. Daaraan wil ik graag voldoen. Het is natuurlijk te vroeg om al te rapporteren dat we met de bouw zijn begonnen, maar de fundamenten waarop zulk een project tot stand moet komen zijn toch wel de financiën. Er mag wel gezegd worden, dat hierover groot optimisme bestaat. Aan de hand van het financiële overzicht wat Fokker heeft van de de bouw van de replica van de D.XXI, is de geschatte 200.000,- zinvol gebleken en wordt dit getal bij de aanvraag tot steun bij verschillende sponsors steeds gehanteerd. Dit optimisme wordt zeker gesteund door uiterst plezierige reacties van U, de donateurs. Meer dan 70 bewijzen van deelname voor bedragen van meer dan 100,- zijn reeds verstuurd en veel dank is verschuldigd aan de velen, die kleinere bedragen hebben overgemaakt. Ik mag wel verklappen, dat de eerste bijdrage is gestort door een oud-Soesterberger, wonende in Breda, die dit al deed in 1993, vlak na de viering van het 25-jarig bestaan van het MLM. De grootste ondersteuning tot nu toe is van de vlieger uit Twenthe met zijn 60 jaar oude bre vet. Hij heeft het hele bedrag dat zijn vrienden met zijn brevet viering hebben gegeven, aan het C.X project geschonken, plus nog wat extra. Voor diegenen, die de belasting wil laten meebetalen voor hun schenking, wordt naar korte, begrijpelijke juridische termen gezocht. Een vuistregel is, dat een schenking aftrekbaar is indien je er niets voor terugkrijgt en zeker als het naar een rijksinstelling gaat. DE BOUW Het projectteam is naast de heer P. Moren van Fokker, ook versterkt met het hoofd techni sche dienst van het vliegveld Valkenburg, de heer S. Huizer. Er zijn afdrukken van romptekeningen gevonden, hopelijk kan binnenkort materiaal worden besteld. Met Finland wordt, behalve door het museum, ook correspondentie gevoerd door Fokker en de luchtmacht, om tot een bruikbare overeenkomst te komen over de tekeningen en de romp die zij hebben. Van de TU in Delft is aldaar bewaard instructiemateriaal voor het lassen naar het MLM gestuurd. Ook zijn er al lassers gevonden, die willen helpen. Kortom het borrelt van activiteit DE UITRUSTING De kosten hiervan zijn bijzonder moeilijk te schatten. De radiator van de D.VII bijvoorbeeld, kostte ons 11.231,66. Wellicht hebben oud-Soesterbergers nog instrumenten of gashandels e.d. voor dit project beschikbaar. In de volgende Nieuwsbrief komt een lijst van ontbrekende stukken. Dop. 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 5