ALTON GLENN MILLER (1 maart 1904 -15 december 1944) REACTIES Naar aanleiding van de excursies naar de "Verborgen Schatten" van het Militaire Luchtvaart Museum, ontving het bestuur de volgende reactie: Zeer geacht bestuur, Ongeveer een jaar geleden heb ik er bij u sterk voor gepleit om donateurs meer te betrekken bij alles wat het MLM betreft. Het 25-jarig jubileum vormde voor mij de aanleiding daartoe. Het wil mij voorkomen, dat de excursie van 26 augustusj.l. zeker past in mijn visie om op die manier de donateurs de indruk te geven dat zij met een positieve zaak bezig zijn en dat dit vanuit het museum aan hen wordt getoond. Dat werkt stimu lerend. Zo had ik het genoegen om de ochtend excursie bij te wonen. Een goede ont vangst op het museum, een confortabele busrit naar de vliegbasis en een goede rondleiding en toelichting in hangar 2. Nu weten we wat er nog voor restauratie in aanmerking komt. Dat was erg boeiend De daarop volgende lunch in het officiers casino was degelijk en goed. Jammer, dat in het programma niet even een ritje over de basis was opgenomen. Daarvoor was tijd genoeg en we hadden dan nog even kunnen kennismaken met de C-5 Galaxy of het opstijgen ervan kunnen meema ken, benevens het waarnemen van diverse helicopters en de UN-bedrijvigheden. Maar, wat mij betreft kunnen we terug zien op een goed voorbereide, interessan te en derhalve geslaagde excursie. Dit houdt beloften in voor een (jaarlijks te organiseren volgende excursie Met vriendelijke groet, D. van Boven Gezien het succes van de twee excursies, waarbij de "Verborgen Schatten" aan 80 donateurs werden getoond, heeft het bestuur de gedane suggestie om dergelijke activiteiten te herhalen, in overweging geno men. Vaag tekenen zich de omtrekken van het éénmotorig Noorduyn Norseman vliegtuigje af in de mist, waarin het militaire vliegveld van Bedford zich op de 15e december van 1944 heeft gehuld. Uitgeleide gedaan door Lt.Col. Nor man Baessel en manager Don Haynes begeeft de beroemde orkestleider Glenn Miller zich aan boord van het toestel, dat bestuurd zal worden door officier-vlieger Johnny Morgan, een oude rot in het vak met een groot aantal vlieguren op z'n naam. Op Miller's vraag: "Waar zijn de parachutes", krijgt hij van Overste Baessel ten antwoord: "Hoe heb ik het nu, Miller, je wilt toch niet eeuwig blijven leven?" Met brullende motor neemt de Norseman enige ogenblikken later z'n aan loop en verdwijnt in de mist, met bestemming Parijs, waar Glenn Miller de nodige voorbereidingen zal gaan treffen voor een zes weken durende tournee langs een aantal Amerikaanse legerkampen. 6

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1994 | | pagina 6