Bijeenkomst met college van advies te breiden en te verfraaien is mede een opdracht van onze 'Vriendenkring". In dat kader past ook heel duidelijk ons initiatief voor de realisatie van de Fokker C.X replica. Uw bijdrage daaraan, zij het in persoon in de projectrealisatie, zij het in financiële zin, is uiterst belangrijk. Veel dank aan degenen, die daarvan reeds lieten blijken. Wellicht een aansporing voor ande ren om hen te volgen Ik sluit deze woorden op grote afstand af met u een goed en gezond 1995 te wensen met daar in naar ik verwacht een blijvende en kan het zijn groeiende en actieve belangstelling voor het museum en voor het werk van onze Stichting Vrienden. Voor het museum en zijn medewer kers voeg ik daar gaarne aan toe veel succes en sterkte in de komende drukke 50-jaar bevrij dingsactiviteiten. H. Dieters De periodieke bespreking van het Algemeen Bestuur met het College van Advies vond plaats op 11 november 1994 in het Officiers Casino in Soesterberg. Nieuwkomer in het gezelschap was Kolonel b.d. R. d'Hollosy die sinds september 1994 het Dagelijks Bestuur is komen ver sterken. In het personele vlak was er ook de mededeling van de heer Doppenberg over zijn voorgeno men vertrek als penningmeester in 1995 en de mogelijke opvolging. De vergadering stemde in met de benoeming van de heer F.H. Wiechmann als opvolger en met de gefaseerde over name van de ledenadministratie en financiële zaken, zulks in verband met de gewenste con- tinuiteit van deze activiteiten. Een belangrijk agendapunt vormde het concept Beleidsplan voor het Militaire Luchtvaart Museum, dat naar aanleiding van het overleg met het College in 1993, in de loop van 1994 werd opgesteld. Dit plan biedt een langere termijn visie voor het museum. Hoofdelementen van het plan zijn: de noodzaak van een gecontinueerde steun door de Koninklijke Lucht macht; gewenste verbeteringen van de presentatie van de collectie; noodzakelijke infrastruc turele voorzieningen voor het beschermd onderbrengen van de vliegtuigen en ander kwets baar materieel en voor de modernisering en uitbreiding van publieksfaciliteiten; (gedeeltelij ke) verzelfstandiging als middel voor flexibeler management; inschakeling van sponsors voor de (mede) financiering van de gewenste investeringen. Het zal duidelijk zijn dat het plan heel wat discussie opriep. Daarbij was er echter geen verschil van opvatting over de noodzaak om, in deze onzekere tijden, er alles aan te doen om ons museum een vaste en solide basis voor de toekomst te geven. Bij het tweede hoofdpunt van de agenda nam de vergadering kennis van de stand van zaken van het Fokker C-X replica project. Informatie werd verstrekt over de technische uitvoering van het werk en de financiële aspecten. Het feit dat zeer onlangs een bestelling werd geplaatst voor materiaal nodig bij het bouwen van de romp, werd met instemming begroet. Met de gebruikelijke rapportages van Directeur Lt-Kol. Botma en mijzelf over de stand van zaken bij het MLM en de Stichting Vrienden werd de zeer levendige en constructieve bijeen komst afgesloten. Zij bewees opnieuw het nut van de jaarlijkse gedachtenwisseling met de leden van het College van Advies, die elk vanuit hun ervaring, inzicht en inschatting van wat wel en wat niet mogelijk is, een waardevolle bijdrage leveren aan onze activiteiten ten behoeve van het MLM. november 1994 H.D. 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1995 | | pagina 4