Dinsdag 18 juli t/m zondag 1 oktober In de wolken Luchtvaartschilders kunnen verschillende stijlen hanteren. Zo zijn er fotorealistische schil ders, meer abstract werkende en in deze tentoonstelling een schilder van de surrealistische school. Luchtvaartschilder Zandstra werkt in de stijl van Karei Willink, surrealistisch aandoen de werken van lucht- en zeevaart. Zondag 8 t/m vrijdag 13 oktober Nationale Wetenschapsweek "Water en vuur" is het landelijke thema en het museum laat zien hoe de brandweer van de Koninklijke Luchtmacht functioneert. Demonstraties, video en een expositie tonen de specia le aspecten van bluswerk in de luchtvaart. Zondag 15 t/m zondag 22 oktober 13e Nationale Modelbouw Manifestatie Tientallen modelbouwers tonen hun kunnen. Vliegtuigen, schepen, tanks en demonstraties met varende en vliegende modellen staan garant voor een dag modelbouwgenot. In de diver se modelbouw-categorieën zijn prijzen beschikbaar, waaronder een rondvlucht in een histo risch Harvard lesvliegtuig. Dinsdag 24 t/m vrijdag27 oktober Spannende verhalen In deze week worden in een bijzondere sfeer spannende luchtvaartverhalen voor kinderen verteld. Neem noodrantsoenen en parachute mee! Dinsdag 31 oktober t/m woensdag 10 januari 1996 Opgeslagen en uitgestald. Bijzondere voorwerpen uit de depots van het Militaire Luchtvaart Museum In de depots van het museum bevinden zich talloze voorwerpen die niet direct gebruikt kun nen worden in de expositie. Ze hebben echter wel een historische waarde en zijn vaak mooi of leuk om te zien. Uit deze collectie is een selectie gemaakt die een goed beeld geeft van wat er achter de schermen is opgeslagen. 'Samurai' zwaarden die Japanse officieren tijdens de Twee de Wereldoorlog droegen; een Duits 'Luftwaffe' theeservies; een whiskyfles van het beroemde Luchtmachtdemonstratieteam 'The Whisky Four" en vele andere tot de verbeelding spreken de voorwerpen. Dinsdag 7 t/m zondag 12 november Luchtvaart-Film-Week Tijdens de Luchtvaart-Film-Week is een groot aantal bijzondere films en documentaires te zien. In de ochtend documentaires over specialistische en technische onderwerpen en in de middag algemene luchtvaartfilms en speelfilms. Programma vanaf eind oktober verkrijgbaar. Zaterdag 18 november Donateursdag 1995 Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum Evenementen onder voorbehoud. 32

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1995 | | pagina 32