Een Douglas A-20G Havoc, zoals deze werd gevonden in Nieuw Guinea. Foto: Max Ammer van het vliegtuig is verleend door het United States Air Force Museum te Dayton, USA. Het vliegtuig is niet geheel compleet en derhalve zullen nog bezoeken moeten worden afgelegd aan Amerikaanse vliegvelden in Duitsland, o.a. Ramstein, om de ontbrekende delen te ver werven. Twee medewerkers van het museum hebben in het voorjaar een bezoek gebracht aan de Griekse luchtmachtbasis Larissa waar een achttal F-102 Delta Daggers werden bezichtigd. De vliegtuigen verkeren in een redelijk goede staat en de beste, met de neus van een ander toe stel, is geselecteerd om te worden geruild tegen de MiG-15, die in het verleden door de Stich ting Vrienden van het MLM in Polen is gekocht. Na verkregen toestemming door de Konink lijke Luchtmacht zullen de plannen voor het transport worden opgesteld. VLIEGENDE AANWINST Geruime tijd geleden heeft het museum de Harvard B-182 in bruikleen verstrekt aan de heer J. Thüring, vlieger bij de Gilze-Rijen Historical Flight (voorheen Stichting Vliegsport Gilze- Rijen). Het vliegtuig verkeerde in een deplorabele staat en kon met recht een wrak worden genoemd. De heer Thüring heeft het vliegtuig uiteindelijk weer vliegwaardig gekregen na grote financiële offers en ontelbare sleuteluren door vrijwilligers. Het vliegtuig heeft zijn eer ste vlucht gemaakt en heeft zich onlangs gepresenteerd op de Open Dag KLu op de vliegbasis Volkel. Het vliegtuig is geschilderd in de camouflage-kleuren van de Harvards zoals die vlo gen als verkenner in het achtste leger van Montgomery in Noord-Afrika en draagt de registra tie PH-TBR. Één van de bij het project betrokken vliegers, Ger Roos, heeft de opbouw van het vliegtuig vastgelegd op video zodat u te zijner tijd kunt zien hoeveel inspanningen het kost om een wrak in een vliegwaardig historisch toestel te transformeren. VLIEGTUIGWAPEN S 4

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1995 | | pagina 4