Het C.X Project De heer H.L. Visser, oud-directeur van De Kruithoorn, heeft aangeboden het museum te assi steren bij het verzamelen en documenteren van een permanente expositie over de chronolo gische ontwikkeling van het vliegtuigwapen in samenhang met de voortdurend verbeterde vliegtuigen. Met veel genoegen maak ik gebruik van zijn prachtig aanbod waardoor verwe zenlijking van de expositie op redelijke termijn kan worden voltooid. DANKBETUIGING Met genoegen clank ik de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum voor haar blijken van medeleven gedurende mijn verblijf in het ziekenhuis en tijdens mijn revalidatie. De welgemeende belangstelling van velen heeft zeker een positief effect gehad op het gene zingsproces. Lt-Kol. AL Botma, Directeur MLM De nieuwe staalbuisromp voor de C.X replica, waaraan lastechnicus Dirk van Duyn van het Marine Vliegkamp Valkenburg in januari j.l. begon, begint duidelijk vorm te krijgen. Om deze romp zo nauwkeurig mogelijk na te bouwen, wordt bij de laswerkzaamheden een door cle TU-Delft geleverd bord met opengezaagde C.X rompknooppunten als voorbeeld ge bruikt. Naar verwachting is cle romp per 1 september a.s. gereed. Het bezoek dat in november 1994 werd gebracht aan het Luchtvaart Museum Centraal Fin land heeft ondermeer een aanzienlijke hoeveelheid tekeningen en ander documentatie materiaal opgeleverd (zie Nieuwsbrief nr. 52 van januari '95), die het - na inventarisatie en nadere bestudering van dit materiaal - mogelijk maakten de aanmaak van verschillende onderdelen bij diverse instanties aan te vangen. Op een tweetal activiteiten wil ik kort ingaan. Graag spreek ik waardering uit voor cle toezegging van de directie van de fa. Bosman uit Rot terdam om steun aan het C.X project in natura te leveren. Vooralsnog bestaat deze steun uit de aanmaak van twee stabilo-helften, die naar verwachting per 1 januari resp. 1 juli '96 gereed zullen zijn. De tweede toe te lichten activiteit betreft de bouw van de vleugels door de Bedrijfsschool van Fokker. Met cle bevoegde Fokker-autoriteiten werd onlangs overeenstem ming bereikt nu snel aan te vangen met de vleugelbouw. Daarvoor vereiste fondsen voor '95 en '96 zijn door cle Stichting Vrienden MLM uit het projectbudget beschikbaar gemaakt. Het mag duidelijk zijn dat wij zeer verheugd zijn, dat op korte termijn wordt begonnen met deze voor het project zo belangrijke activiteit. Meer informatie over C.X bouwwerkzaamheden, uitvoerende instanties en planningsdata treft u aan op bijgaand overzicht van projectwerk zaamheden. Op dit overzicht is tevens aangegeven voor welke activiteiten nog geen initiatie ven zijn ontplooid. De oproep die cle heer Doppenberg deed in Nieuwsbrief nr. 53 van april j.l. over het beschik baar stellen van (orginele) C.X instrumenten heeft (nog) niet veel concreets opgeleverd. Bij deze herhaal ik graag zijn verzoek aan hen die nog met de C.X hebben gevlogen of er aan hebben gewerkt, hun "schatkamer" nog eens te controleren op cle aanwezigheid van een of meer van deze instrumenten. In hetzelfde artikel in Nieuwsbrief nr. 53 noemt cle heer Doppenberg de financiële situatie terecht hoopvol: een belangrijk deel van de voor cle bouw van cle C.X vereiste financiële mid delen is reeds bijeen gebracht, maar beslist nog niet alles. Met het bestuur van The Nether lands Aerospace Group worden binnenkort besprekingen gestart om vast te stellen welke werkzaamheden door bij de NAG aangesloten bedrijven kunnen worden uitgevoerd, een en ander overeenkomstig de eerder geschetste gang van zaken bij de fa. Bosman. Vanzelfspre kend is steun in natura ook van harte welkom Wij zullen blijven trachten firma's, instanties, 5

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1995 | | pagina 5