Nieuws uit "De Brik" 2. Opmerkelijk is de verscheidenheid aan Japanse vliegtuigen in kleinere aantallen, Daarom is er in deze opsomming een keuze gemaakt. Japan had altijd gehoopt een korte oorlog te voeren. Toen de oorlog echter langer duurde, werd de productie, ondanks tekorten aan grondstoffen uitgebreid. Er begon echter een grote terugval sedert medio 1944, toen de aanvallen met B-29 Superforten begonnen 2. Men verwachtte dat de Duitse vliegtuigindustrie door de zware bombardementen van RAF en USAAF 8th in 1943 en 1944 zou teruglopen. Industrie minister Speer reorganiseerde de industrie zo, dat die weinig door bombardementen werd aangetast. Integendeel, die groeide zelfs! 3. Dat de Soviet Unie na de aanval van de Duitsers 'verlamd zou zijn', zoals is beweerd, blijkt niet uit de hier getoonde cijfers. Een groot deel van de industrie was n.l. georganiseerd in en achter de Oeral. Daar konden Duitse vliegtuigen niet bijkomen. Een poging een zware bommenwerper met groot bereik te ontwikkelen,de Heinkel 177, mislukte. 4. De macht van het industriële complex van de Verenigde Staten kan niet beter worden getoond door de hier getoonde cijfers. Van der Kop Bronnen: Fighters Bombers of WWII, Munson Peerage books; A dictionary of WWII, W7heal Pope 8c Taylor, Grafton; Aircraft of the USNavy, Swanborough 8c Bowers, Putnam; Aircraft of the Royal Air Force, Thetford Putnam; British Naval Aircraft, Thetford, Putnam; Japanese Aircraft, Francillon, Putnam; RAF Bomber Command, Hastings, M Joseph, e.a. In verband met de "Modelbouwweek", van zondag 22 oktober tot en met zondag 29 oktober a.s. heeft "De Brik" beslag weten te leggen op een groot aantal modelbouwdozen. Deze modelbouwdozen zullen die gehele week tegen gereduceerde prijzen in de aanbieding zijn. Eveneens zullen deze week gereduceerde prijzen gelden voor de "blauwe boekjes" uit de serie "Nederlandse Militaire Luchtvaart", voor de mapjes, waarin deze boekjes en "Nieuws brieven" kunnen worden bewaard en voor de door de Stichting Vrienden van het Militaire Luchtvaart Museum uitgegeven enveloppen. 25

Nieuwsbrief Militaire Luchtvaart Museum | 1995 | | pagina 25